skoda-superb-iv-kvasiny- (4)

Včera jsme vás informovali o tom, že odbory Škody Auto se vedení automobilky snaží donutit k tomu, aby přerušilo výrobu. Jde jim hlavně o bezpečí zaměstnanců, obzvlášť když byl ve Škodě Auto identifikován první nakažený koronavirem. Ještě včera večer platilo, že škodovka výrobu zavírat nebude, dokonce ji v tom v rámci tiskové konference podpořil i premiér Andrej Babiš.

Ovšem o pár hodin později je vše jinak. Koncern Volkswagen, do kterého mladoboleslavská automobilka Škoda Auto patří, se rozhodl, že zavírá drtivou většinu svých evropských závodů. Poslední směna v továrnách proběhne v pátek, pak budou evropské závody na dva až tři týdny uzavřeny. Šéf Volkswagenu Herbert Diess k tomu uvedl: „Výrobu v závodech koncernu zastavujeme hlavně z důvodu nejistoty, co se týče dodávek dílů do našich závodů. Zároveň evidujeme zhoršený odbyt.“

PSA uzavře všechny své evropské továrny. Výroba se zastavuje minimálně do 27. března

Zastavení výroby se dotkne i značky SEAT, protože bude ukončen provoz ve všech španělských závodech. Pracovat se přestane ale také v Bratislavě, v Portugalsku a samozřejmě i v Itálii, což postihne Lamborghini a Ducati.

Velmi zajímavě se ke všemu vyjádřil Robin Povšík, syn vedoucího odborů Škoda Auto. Podle něj není fér, aby zaměstnanci v kancelářích pracovali z domova a dostávali svůj plat.

Aktualizováno, 17. 3. 2020, 16:07:

Výroba v českých závodech Škoda Auto bude pozastavena už zítra, ve středu 18. března 2020 ve 22.00. Odstávka má trvat do neděle 5. dubna 22.00. Potvrdil to dnes odborový předák Jaroslav Povšík.