Elektrický Rolls-Royce Phantom V

Klasický Rolls-Royce jako elektromobil? Není problém, můžete ho mít

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Lunaz Design -  24. 8. 2020


Britská automobilka Rolls-Royce už pár měsíců tvrdí, že se časem změří výhradně na luxusní elektromobily. Fakt, že má v plánu pustit se do elektrifikace, už ohlašuje průběžně několik let. Zatím ale svým bohatým zákazníkům nabízí jen auta s pořádně velkými a výkonnými spalovacími motory. Už brzy to bude třeba nový Ghost.

A bylo tomu tak i v dobách, kdy byly horkou novinkou světa bohatých modely Silver Cloud nebo Phantom V. Dnes jde o veterány, které ale mohou být po přestavbě britské společnosti Lunaz Design čistě elektrické.

Přečtěte si také:  Svolávací akce za 37. týden: elektrická BMW mohou začít hořet a Fiat vás může zranit

Na pohled klasické, uvnitř moderní

Představíme si je postupně. Jedním z upravených je Rolls-Royce Phantom V z roku 1961. V prvé řadě musel projít rozsáhlou renovací, aby vypadal jako nový. Následovala zástavba elektromotoru a baterií a kompletní úprava veškeré techniky.

Druhým modelem, který prošel stejným zásahem, je Silver Cloud. I on byl nejprve rozebrán do šroubku, následně zrenovován a až poté dostal zbrusu nové pohonné ústrojí odpovídající duchu dnešní doby. Tento model dostal baterie o kapacitě 80 kWh, Phantom pak 120 kWh.

V obou případech by měl být dojezd bezmála 500 kilometrů, nicméně úpravce přesnou specifikaci a technické detaily tají. Jediné, čím se pochlubil, je tvrzení, že jízdní dojmy budou stále tak dokonalé, jak se na Rolls-Royce patří.

Dále prozradil, že obě auta dostala novou navigaci, která je schopna zrcadlit mobilní telefon, moderní několikazónovou klimatizaci nebo novou hudební aparaturu. Každý zákazník si navíc bude moci nadiktovat, v jakém barevném odstínu má být lakováno jeho auto a jaká má být kůže či obložení v interiéru.

Přečtěte si také:  Začíná e-SALON. Porsche ČR na výstavišti v Letňanech představuje to nejmodernější z elektromobility a nových technologií

Jen pro pár vyvolených

Už standardní modely Silver Cloud i Phantom V nejsou zrovna levné. Záleží samozřejmě na tom, v jakém jsou stavu. Po přestavbě britského úpravce jejich cena ještě raketově vzroste.

Lunaz má v plánu postavit maximálně 30 těchto speciálních elektromobilů – každý model tedy spatří světlo světa v 15 kusech. Silver Cloud vyjde na 350 000 liber, tedy 10,1 milionu korun. Phantom V pak dokonce na 500 000 liber, tedy 14,5 milionu korun.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *