KEGGER-mercedes-benz_sprinter-mercedes-amg_petronas_motorsport-odtahovka- (11)

KEGGER postavil vážně stylovou odtahovku na základech Mercedes-Benzu Sprinter. Oslavuje tým formule 1

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com - Foto: KEGGER - 3. 4. 2021


Mercedes-Benz Sprinter oslavil v loňském roce své 25. narozeniny. Už od začátku ho německá automobilka nabízela v mnoha verzích: jako podvozek, valník, sklápěč, s jednoduchou či dvojitou kabinou, jako skříňová dodávka nebo tourer, s vysokou nebo nízkou střechou. Nabízen byl s rozvorem 3000 až 4025 milimetrů a celkovou hmotností 2590, 2800, 3500 nebo 4600 kilogramů.

A dnes tomu není jinak, protože nepřeberné množství verzí je v nabídce i dnes. Navíc nechybí ani čistě elektrická varianta eSprinter. Tuto verzi pohání elektromotor s 85 kW a 295 Nm. Kapacita baterií je 47 kWh a dojezd 168 km při maximální nosnosti až 891 kg. Pokud však vyžadujete vyšší nosnost, lze ji zvolit na úkor kapacity baterií.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz Blue Wonder byla nejrychlejší odtahovka na světě. Byla sešrotována, dnes existuje jako replika

V nabídce je ale i podvozek, na který lze namontovat i nástavbu na odtah automobilů. A to přesně udělali ve společnosti KEGGER z Polska a navíc tomu dodali spoustu stylu. Rozhodli se totiž vytvořit odtahovku v barvách týmu Formule 1 Mercedes-AMG Petronas Motorsport. Vzniklo pouhých 25 kusů.

Základem se stalo nejvýkonnější provedení v evropské nabídce s označením 319 CDI, tedy verze s dlouhým rozvorem a třílitrovým motorem V6 se 190 koňmi (142 kW a 440 Nm). Motor je přeplňovaný turbodmychadlem a přes sedmistupňovou automatickou převodovku pohání zadní kola.

Přečtěte si také:  Svezli jsme se s novým Mercedes-Benzem Sprinter 4x4 na sněhu

Že jde o něco speciálního ale nepoznáte podle techniky, nýbrž podle vzhledu. Na první pohled jsou totiž na autě jasně patrné barvy závodního týmu Mercedes-AMG Petronas Motorsport, kterými jsou stříbrná, modrozelená a černá.

Nový je navíc i nárazník s výraznějšími otvory, který je podobný těm, který vozí modely Mercedes-AMG. Jiná je také maska chladiče a 18″ kola s černým lakem, doplněná o kontrastní modrý proužek po jejich obvodu. A nechybí ani čtveřice koncovek výfuku v typickém designu osmiválcových AMG.

Uvnitř to pak rozhodně nevypadá jako v pracovním stroji, ale spíše jako v eskovém mercedesu. Základem je černá kůže, Alcantara a modrozelené prošívání, které naleznete nejen na sedadlech a na dveřích, ale třeba i na volantu nebo na palubní desce. KEGGER přidal také lepší vytlumení a vylepšil audiosystém.

Přečtěte si také:  Formule 1 má pro rok 2021 nové bezpečnostní vozy. Kombinuje Mercedes-AMG a Aston Martin

Jestli se vám tahle odtahovka líbí a chcete auta vozit vážně stylově, pak může být vaše. KEGGER za ni chce 125 tisíc eur, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu ČNB přibližně 3,26 milionu korun.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek