Käthe Lowe a její Ford T5 (Mustang) z roku 1965 – video

Autor: Anina Russová - 13. 11. 2013


Je hrozně hezké, když má někdo vztah k VĚCI tak dobrý jako k člověku. Tak, jako si vážíme ostatních, staráme se o naše nejbližší, tak se tak někteří chovají i ke svým autům. A je to radost pohledět. Je to i případ této dámy z Německa. Jmenuje se Käthe Lowe a vlastní nádherný Ford T5 z roku 1965 v tak dobrém stavu, že vypadá skoro jako by včera sjel z výrobní linky.

Pokud vás zarazilo označení T5, když ve videu jasně vidíte Mustanga, pak vězte, že to má své opodstatnění. Ford musel všechny vozy, které dovážel do Německa v letech 1964 až 1979 přejmenovat z Mustangu na T5. Mělo to bohužel jeden jediný důvod, a to ten, že v Německu v té době existoval již dobře zajetý výrobce nákladních vozů Krupp a jméno Mustang měl zaregistrováno pro sebe. Po několika soudních tahanicích tato společnost vyhrála, a Ford tak pro své slavné muscle car musel vybrat jméno, které mělo v době vývoje – odtud tedy T5.

Podívejte se na krátký příběh o tom, jak Käthe Lowe přišla ke svému modelu T5 z roku 1965 a jak svůj vůz opravdu miluje. :) Video je v němčině s anglickými titulky.

-AR-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru