The Audi e-tron at Masdar City

V poslední době se roztrhl pytel se zprávami, že jednotlivé automobilky postupně plánují definitivní zrušení výroby vozidel se spalovacími motory. A nemluvíme tu o době vzdálené několik desítek let, ale v některých případech jen o dvou či třech letech. Jak ovšem ukazují zprávy z Kanady, pokud by snad nějaká automobilka spalovací motory zrušit nechtěla, právě tam svá auta stejně neprodá. Kanada totiž oznámila, že poměrně brzy zakáže prodej aut se spalovacím motorem.

Kanadský premiér Justin Trudeau oznámil, že prodej benzinových a naftových aut a lehkých nákladních vozidel bude ukončen v roce 2035. Půjde ale jen o prodej nových aut, doprodej starších či skladových zásob umožněn bude. Trudeau také řekl, že jde o krok, pomocí kterého by měla Kanada do roku 2050 dosáhnout na nulové emise. Aby se tak stalo, investuje tamní vláda už dnes miliardy dolarů na úpravu průmyslu.

I Volkswagen potvrdil, že za pár let definitivně skončí se spalovacími motory. Především v Evropě

Ministr životního prostředí Johnathan Wilkinson pak pro agenturu Reuters zdůraznil, že Kanada má podrobný plán investic do spotřebitelských slev na elektromobilitu, do daňových slev pro majitele elektrických aut a také pro výstavbu sítě dobíjecích stanic. Stát bude podporovat i průmysl a firmy, tak, aby byl pro ně přechod na bezemisní fungování pokud možno bezproblémový.

Přečtěte si také:  BMW zahájilo v továrně Dingolfingu sériovou výrobu elektrického SUV iX

To, že od roku 2035 bude zakázán prodej modelů se spalovacími motory, už přitom před časem oznámila provincie Quebec. Od roku 2040 pak podobný zákaz, platný ovšem nejen pro nová vozidla, plánuje také Britská Kolumbie.

Přidat komentář