Volkswagen ID.3

Jen před několika málo dny potvrdilo Audi, že brzy dá sbohem spalovacím motorům. K tomu tématu se před nedávnem vyjádřil také Volkswagen, tedy ne samotný koncern, ale přímo značka. Ta potvrdila, že i ona má v plánu se definitivně s benzinovými a dieselovými jednotkami rozloučit. Potvrdil to v rozhovoru pro německý magazín Muenchner Merkur a agenturu Reuters šéf prodeje VW Klaus Zellmer.

Ten řekl, že Volkswagen od roku 2035 neuvede německá značka na trh žádný další model se spalovacím motorem. V první fázi se tak stane v Evropě. V USA a v Číně se však modely se spalovacími motory budou prodávat o pár let déle. A v Jižní Americe a v Africe ještě hodně dlouho, protože dle jeho slov v těchto zemích zcela chybí jakákoliv infrastruktura pro elektromobily a navíc k ní nejsou nakloněny ani tamní vládní poměry.

Přečtěte si také:  Audi představí poslední auto se spalovacím motorem v roce 2026. Pak už tu bude jen elektřina

To, že automobilka od roku 2035 neuvede žádný model se spalovacím motorem, ovšem neznamená, že ještě nebudou k dostání. Jen je potřeba počítat s tím, že nabídka bude výrazně omezená. Zellmer dále řekl, že kompletní elektrifikace všech modelů Volkswagenu proběhne nejpozději v roce 2050, kdy by už neměl být minimálně v Evropě dostupný jediný model této německé značky s jiným motorem než plně elektrickým.

Přidat komentář