Kamioňák seděl za volantem bez přestávky více než 20 hodin. Průšvih má i samotný autodopravce

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 13. 2. 2023


Řidičům kamionů se říká profesionální, ale do toho má kamioňák, kterého kontrolovali policisté na dálnici D52 opravdu hodně daleko. Sama policejní hlídka k případu řekla, že něco takového už dlouho nepamatují.

Je pravdou, že řidiči nákladních aut to nemají jednoduché. A nedoprovází je úplně dobrá pověst, k čemuž jeden z řidičů notně přispěl. Je vlastně štěstí, že nezpůsobil žádnou nehodu. Když si totiž policisté od zahraničního řidiče vyžádali údaje o jízdě z tachografu, ani nevěřili tomu, co vidí.

„V období uplynulých osmadvaceti dní se totiž cizinec dopustil třiceti šesti porušení předpisů, z toho v šesti případech zařazených do těch nejzávažnějších.  Alarmující byla především jeho více než dvacetihodinová nepřetržitá jízda,“ popsal krasjký policejní tiskový mluvčí David Chaloupka.

I proto byla stotisícová pokuta udělena i dopravci, u kterého se navíc ukázalo, že nemá licenci pro autodopravu na území Evropy. „Upozorňujeme, že únava řidiče je značným rizikovým faktorem pro vznik dopravních nehod a ani řidiči osobních automobilů, kteří nemají ve voze tachograf, by ve vlastním zájmu neměli podceňovat vydatný odpočinek před jízdou,“ doplnil Chaloupka.

Štítky: , , , ,

1 názor na “Kamioňák seděl za volantem bez přestávky více než 20 hodin. Průšvih má i samotný autodopravce”

  1. Amerika to dělá správně ,lide by si měli zvolit sami.
    Svoboda je bez baterky. Tudíž bez elektro nesmyslu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru