Kamioňáci předjížděli, kde neměli. Policisté jim velmi rychle rozdali pokuty a potvrdili, že takto se řidiči kamionů chovají běžně

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR -  16. 5. 2023


Řidiči osobních aut si často stěžují na to, že kamioňáci neustále porušují zákaz předjíždění na vybraných úsecích dálnic, čímž omezují průjezdnost a bohužel také způsobují řadu nebezpečných situací. Zároveň si stěžují na to, že policisté toto chování moc nekontrolují. Nutno říct, že jsou to stížnosti minimálně z části oprávněné. Jak ale ukázaly nedávné případy, policejní kontroly a pokutování rozhodně probíhá.

Hned první případ řešili policisté na dálnici D5 a to 10. května po čtvrté hodině odpolední ve směru na Rozvadov. „Pětatřicetiletý cizinec předjížděl s nákladní soupravou v levém jízdním pruhu jinou nákladní soupravu. Za tímto řidičem se během dvoukilometrového předjíždění utvořila kolona nejméně 13 vozidel. Policisté řidiče zastavili, sepsali s ním oznámení o přestupku a po uhrazení kauce 6000 Kč, mohl řidič pokračovat dál v jízdě,“ popsala krajská policejní tisková mluvčí Eva Červenková.

Přečtěte si také:  Úřady chtějí zpřísnit tresty pro předjíždějící se kamioňáky. Ty současné moc nefungují

Další pokuta padla hned druhý den také na dálnici D5. Tentokrát ve směru na Prahu, když policisté zastavili 45letého cizince, který na dvoukilometrovém úseku kilometrů předjížděl v levém jízdním pruhu pomaleji jedoucí nákladní soupravu. Policisté s řidičem nákladní soupravy sepsali oznámení o přestupku. V obou případech za porušení zákazu předjíždění hrozí řidičům zákaz řízení.

Za nedovolené předjíždění, a netýká se to jen kamioňáků, hrozí řidičům pokuta až 10 000 Kč, sedm trestných bodů a zákaz řízení až na rok. Jde o vážný přestupek, který není možné řešit na místě.

A záběry předjíždějících se kamionů ukázala i policie z Vysočiny. „Minutu trvající záběr z policejního vrtulníku hovoří za vše!! Řidiči kamionů se na dálnici D1 takto bezohledně chovají běžně. Dneska odpoledne za tyto přestupky porušování zákazu předjíždění kamionů padaly na Vysočině pokuty. Tyto kontroly budou pokračovat,“ popsali policisté.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *