Tohle se stává až příliš často. Je to jako rovnice, která má jen jeden, bohužel ne moc hezký, výsledek. Začne to jízdu v nějakém super autě s pořádným výkonem, pokračuje přes neuvážené sešlápnutí plynu a končí mimo silnici. A přesně tak by se dala popsat jízda řidiče Ferrari 488 Pista.

Na záběrech, na kterých je auto zachyceno, to chvíli vypadá, že se nic zvláštního dít nebude. Řidič jede v klidu, v pohodě a jako kdyby se kochal. Ale všichni víme, jak takové kochání dopadá. Zhruba v polovině videa řidič sešlápne plynový pedál, jen krátce a nejspíš ani ne úplně naplno.

I to ale stačilo k tomu, aby zadní pneumatiky ztratily přilnavost, zadek auta se roztancoval a tím bylo vymalováno. Řidič se sice snažil situaci ještě zachránit, ale marně. Auto vyletělo ze silnice a zastavilo se až o zábradlí v trávě. Cestou si bohužel potykalo i s obrubníkem, přičemž kombinace těchto tvrdých překážek byla pro auto nejspíš fatální.

Přečtěte si také:  Ferrari 488 Pista vypadá naživo hezky, natočeno bylo u okruhu Mugello

To, jak to polechtání plynu dopadlo, se dalo čekat. Vždyť 488 Pista přijelo v roce 2018 na trh s tehdy nejvýkonnějším osmiválcem značky v historii. Má objem 3,9 litru, výkon 720 koní a točivý moment 770 Nm. Pokud k tomu přidáme hmotnost jen 1280 kilogramů, je jasné, že na tuhle hračku jsou potřeba pořádné zkušenosti. A zatraceně chladná hlava k tomu. Vždyť zrychlit z 0 na 100 km/h umí Pista za 2,8 sekundy. Na 200 km/h za 7,6 sekundy a maximální rychlost se zastaví až na 340 km/h.  

Přidat komentář