Ferrari minulý týden na akci Finali Mondiali 2014 v Abú Dhabí představilo brutální Ferrari FXX K, tedy nový závodní model odvozený od LaFerrari. Akce se konala na závodním okruhu Yas Marina, a tak bylo možné si nový závoďák rovnou poslechnout. A že bylo co…!

Ferrari FXX K má pod kapotou vidlicový dvanáctiválec o objemu 6 262 ccm a elektromotor. Maximální kombinovaný výkon je až 1 050 koní (860 koní má na svědomí spalovací motor a 190 pochází e elektrického motoru) a točivý moment přesahuje hodnotu 900 Nm. To vše přenáší sedmistupňová dvouspojková převodovka. Detailnější informace najdete v TOMTO ČLÁNKU.

A teď k samotnému videu. To bylo natočeno, jak už bylo zmíněno na závodním okruhu Formule 1, který se jmenuje Yas Marina, a k vidění bude nejen Ferrari FXX K, ale i další modely. Zajímá nás ale zejména novinka ze závodní stáje a také to, že motor odfukuje výfukovým potrubím s velkým průměrem, avšak bez jediného tlumiče. Dokážete si tak určitě představit, jakou symfonii to dokáže z dvojice koncovek vykukujících ze zadního nárazníku vyloudit. Sebelepší mikrofon to sice nedokáže přenést až k nám, ale i tak se nám chlupy (nejen) na rukou ježí vzrušením. A vám?

A jen tak na okraj. Tohle auto nesmí na silnici, pochopitelně nemá homologaci. Postaveno bude méně než 40 vozů a každý z nich se bude cenou blížit 69 milionům Kč. Všechny jsou ale už prodané!

Comments are closed.