Pokud byste hledali typického evropského představitele současné vlny SUV, pak jím jistě mohla být Audi Q8. Je opulentní, výrazná, rozhodně svá a přesto designově typicky německá. Nepřekvapí, ale rozhodně zaujme. A teď si zkuste představit, co se stane, když se na už tak výrazném autě podepíše tuningová společnost z Japonska, která se při úpravách aut specializuje na japonské modely značek Subaru nebo třeba Toyota. Ostatně, Rowen International, jak se ta tuningová firma jmenuje, sídlí právě ve městě Toyota.

Test Audi SQ8 TDI quattro (2019)

Ale vraťme se k Audi Q8. Rowen International svoje pojetí poprvé ukázali veřejně na podzimním Tokijském autosalonu. Velkému SUV úpravce nadělil řadu designových změn. Zcela přepracovány byly oba nárazníky, přičemž ten zadní dostal výrazný difuzor, nové jsou ale také blatníky či nástavce prahů. Nad zadní světlomety přibylo malé křídlo a vše završila zbrusu nová kola.

Není to žádná zběsilá či agresivní úprava, přesto tolika ostrými hranami v tomto provedení šlape Q8 na paty Lamborghini Urus. A rozhodně to prospělo! Možná jsou ta kola lehce nevkusná, to ale úpravci odpustíme. My jsme příznivci spíše decentního evropského tuningu, v Japonsku ale jistě zabodují. Mimochodem na pohonném ústrojí se nic nezměnilo.