lamborghini-countach-tuning

Japonci jsou na úpravy aut hodně odvážní. Kromě toho, že u nich frčí hodně odvážné styly Bōsōzoku, tak se nebojí upravovat ani ty největší klasiky. Příkladem budiž Lamborghini Countach, které si můžete prohlédnout na fotkách a videu.

Lamborghini Countach je klasika osmdesátých let minulého století, supersport, který měl nad postelí nejeden klik, a o němž snil, že se v něm třeba jednou projede. To štěstí má nakonec jen opravdová hrstka z nich, my ostatní se na něj můžeme jen mlsně dívat na internetu. Jen se přiznejte, kolik z vás ho vůbec někdy vidělo naživo?

Přečtěte si také:  Brabus se vyřádil na hot-hatchi Mercedes-AMG A 45 S. Vypadá i jede fenomenálně, ale ta cena...

Ovšem zpět k tomuto konkrétnímu kusu. Jde o Lamborghini Countach, které se vyrábělo mezi lety 1974 až 1990 a vzniklo jen 1985 kusů. Jde tedy o poměrně vzácné auto, které se prodává přibližně od 300 tisíc eur výše.

Japonský majitel tohoto auta se přesto rozhodl, že si auto upraví podle svého. Psali jsme to už před pár dny v článku o Ferrari 308 GTB a zopakujeme to i teď. To, co dříve bylo nemyslitelné, tedy upravovat veterán, tím spíše takto vzácný, už dnes dávno neplatí. Na druhou stranu toto jsou poměrně jednoduché úpravy.

Přečtěte si také:  Mansory upravil Audi RS Q8. Vsadil na decentní notu a povedlo se

Vždyť tohle Lamborghini dostalo jen nový podvozek a kola, připomínající ta sériová, ale jsou větší a mnohem širší. U podvozku panuje otázka, zda jde o vzduchový podvozek z možností změny světlé výšky anebo o pevný podvozek, s nímž je prostě auto takto nízko. Podle videa se však přikláníme k pevnému podvozku.

Auto také dostalo nový výfuk, díky kterému se bude dvanáctiválcovému motoru lépe oddechovat. Je ale škoda, že si ho nemůžeme poslechnout, protože výše přiložené video je bez zvuku.

Tohle auto je navíc – zdá se – opravdu původní Lamborghini Countach. O víkendu jsme vám ukazovali totiž jiný, ještě výrazněji upravený „Countach“, ale to byla replika na podvozku Hyundai s motorem Lexus.