volkswagen_golf_r-drift_mode-video

Nová, osmá generace hatchbacku Volkswagen Golf se opět představila i jako nejvýkonnější Golf R. Znamená to dvoulitrový benzinový motor, pohon všech kol, ale v nové generaci i „drift mód“. A jak to funguje? Na to se můžeme podívat ve videu.

Přečtěte si také:  Nový Volkswagen Golf R se oficiálně představuje. Je nejvýkonnější v historii

Volkswagen Golf R osmé generace opět pohání benzinový, turbodmychadlem přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI, ale s vyšším výkonem než v sedmé generaci, protože teď nabídne 320 koní a 400 Nm. Standardem je pro Evropu DSG (v Americe ale může být i s manuálem) a pohon všech kol 4Motion, díky čemuž dokáže z 0 na 100 km/h zrychlit za 4,7 sekundy. Maximální rychlost je standardně elektronicky omezena na 250 km/h, s příplatkovým paketem „R Performance“ je možné ji zvýšit na 270 km/h.

Pohon všech kol tu ale není tak, jak jsme u koncernu Volkswagen na platformě MQB zvyklí, Golf R má totiž zadní diferenciál se dvěma spojkami. A to je novinka, díky níž může mít erko v jízdních režimech i jeden s názvem Drift. Ten musíte po aktivaci potvrdit, protože by se neměl používat na běžné silnici, ale pak řídící jednotky pouštějí více točivého momentu k zadní nápravě.

Přečtěte si také:  Test Volkswagen Golf 1.5 eTSI (2020)

A jak to funguje v praxi? Na to se můžeme podívat v tomto videu. Je vidět, že Golf R umožní lehké sklouznutí, ale na žádné dlouhé a táhle driftování to s ním asi nebude. Možná na sněhu nebo jiných površích s nízkou adhezí.

Mimochodem není to jen Golf R, který má mezi podobnými auty driftovací mód. Něco podobného totiž už před mnoha lety nabízela poslední generace Fordu Focus RS, ale mezi jízdními režimy má tuto možnost i Mercedes-AMG A 45 S 4Matic+.