David proti Goliáši: tak by se dal nazvat souboj aut na dráze, který můžete zhlédnout v přiloženém videu. Na trať ve sprintu se proti sobě postaví Audi R8 a Audi RS Q8, 600 atmosférických koní proti 600 přeplňovaným koním. Jak to dopadne?

Pojďme se nejprve na obě auta podívat z pohledu technických údajů motoru. Audi R8 je opravdový supersport, používající téměř totožnou techniku jako Lamborghini Huracán. Pohání ho uprostřed uložený, 5,2 litrový motor V10 s atmosférickým plněním, výkonem 441 kW/600 koní a s točivým momentem 580 Nm.

Přečtěte si také:  Velký průšvih pořadatelů Rallye Dakar 2021. Letěli až příliš nízko nad ruským Kamazem a málem způsobili katastrofu

Naproti němu stojí novinka ingolstadtské automobilky, velké SUV RS Q8. To má sice o poznání menší motor, pohání jej totiž čtyřlitrová V8, ale pomáhají jí dvě turbodmychadla. Díky tomu má na chlup stejné hodnoty výkonu, ale mnohem vyšší točivý moment: 800 Nm. Nevýhodu má však ve své velikosti a hmotnosti. Obě auta mají samozřejmě pohon všech kol a automatické převodovky.

Je docela zajímavé sledovat, jak tento souboj dopadne. Tipnete si na vítěze?