I takovými, a zcela zbytečnými, nehodami končí nevěnování se řízení

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: compton101/YouTube -  7. 12. 2020


Kdybyste se zeptali jakéhokoliv policisty na to, co je asi nejčastějším nešvarem řidičů, garantujeme vám, že odpoví, že nevěnování se řízení. Řidiče za volantem rozptyluje kde co. Někdy jsou to děti, jindy spolujezdec nebo třeba infotainment. Mimochodem, právě ovládání navigace, rádia nebo třeba jen nastavení klimatizace řidiče dnes extrémně rozptyluje. Dokonce se pak jeho jízda přirovnává k tomu, kdy by za volant sedl opilý. Nejčastěji jsou to ale mobilní telefony, které řidič, byť je to snad úplně všude na světě zakázáno, berou za volantem do ruky. A následně bourají.

Nevěnování se řízení stojí také za vážnou dopravní nehodou, která se před nedávnem stala na jedné z amerických dálnic. Záběry střetu natočila boční kamera Tesly Model 3, která, stejně jako desítky dalších aut, zůstala v čerstvě vzniklé koloně. Navíc bylo hodně špatné počasí a snížená viditelnost. Vedle Tesly popojížděl pickup Toyota Tacoma a za ním je hned pár sekund po začátku videa vidět přední světlomety Subaru Ascent, které se ale přibližují rychleji než by měly.

Přečtěte si také:  Policie se zaměřila na řidiče, kteří se plně nevěnují řízení

Nakonec se ukáže, že řidič vůbec nesleduje okolí a nevidí tedy kolonu vznikající přímo před ním. V plné rychlosti proto nabourá do stojící toyoty, kterou nadzvedne a odhodí před sebe.

Nevíme, jestli byl při nehodě někdo zraněn, ale vůbec bychom se nedivili, kdy střet pro posádku Subaru skončil hůř než zraněním. Je ale zajímavé, že řidič nereagoval na varování systému EyeSight a že systém střetu nezabránil. Právě pro takové situace jej subaru do svých aut dává. Řidič mohl jet až moc rychle a je dost možné, že systém ho před srážkou varoval, ale právě kvůli té rychlosti už řidič neměl možnost něco udělat.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek