S Teslou je to tak trochu “ode zdi ke zdi”. Jednou se jí extrémně daří a Elon Musk, šéf automobilky Tesla Motors, posílá auta do vesmíru, aby podruhé, ne moc šťastně žertoval nad ztrátami Tesly. K tomu značka například nestíhá vyrábět Model 3 a ačkoliv se moc snaží, zákazníci stále nerespektují, že nenabízí plnohodnotný autopilot a bourají. A to i vážně.

Ano, i přes to všechno je projekt jménem Tesla velmi úspěšný. Vždyť Elon Musk dokázal z původně malého start upu vykřesat absolutní maximum. A zdá se, že v tom hodlá pokračovat. Nedbaje všech možných problémů chce pokračovat v růstu a příští rok chce zahájit výrobu nového malého crossoveru, který by měl nést označení Model Y.

Podle všeho by mělo jít o modelového sourozence dnes prodávaného Modelu X a ačkoliv se dlouho mluvilo o tom, že inženýři pro novinku vymyslí zcela novou platformu, nakonec tomu tak nebude. Tesla Model Y tak vyjede na platformě Modelu 3. Otázkou ale není kdy, ale spíše kde a jestli nakonec vůbec. Tesla v současné době vyrábí v Kalifornii, ale v blízké budoucnosti by měl být zprovozněn velký výrobní areál v Číně. Je tedy možné, že bude výroba přesunuta právě tam.

Plány jsou jedna věc, ale jak asi víte, u Tesly nejde nikdy nic podle toho, jak si to Musk naplánuje. Problémy s výrobou a dodávkami měly všechny modely značky, a tak se dá předpokládat, že tomu nebude jinak ani u Modelu Y. Ale uvidíme, třeba nás všechny Tesla mile překvapí.