Jak si povede Tesla Model X v zasněženém terénu?

Autor: Pavel Srp - 16. 12. 2017


Tesla Model X se tváří tak, že by v terénu snad mohla i něco zvládnout. Lidé se tu a tam pokusí to zjistit – tu na poli, tu v dubajské poušti a teď také v terénu pokrytém sněhem. Jak to dopadne?

Na rozdíl od sedanů Tesla Model S a nebo Model 3 se Model X nabízí pouze s pohonem všech kol. Každou z náprav přitom pohání samostatný elektromotor. Základní předpoklady by tak pro jízdu v terénu mělo iXko splňovat.

Video nám ukáže poměrně náročný terén, v němž si Tesla Model X vede vlastně docela dobře. Kombinací nepříliš terénních schopností auta, které ale od něj ve finále vlastně stejně nikdo nechce, a nezkušenosti řidiče pro jízdu v terénu, neskončí vše bez poškození. Auto v hlubokém sněhu zapadlo a mělo i další problémy. Výsledkem je oprava v hodnotě přibližně 2000 eur. Měnit se musí plastový lem blatníku, přední nárazník a boční parkovací senzor.

Nutno však uznat, že Tesla Model X rozhodně nepůsobila takovým dojmem, že by se snad vyjet ze silnice bála. Jisté ale je, že na nějaké off-roadové dovádění to rozhodně není.

Pokud by vás podobných videí zajímalo více, tak se podívejte na youtube kanál Nora, který se jmenuje Bjørn Nyland. Se svoji Teslou toho zažil už mnohem více.

 

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru