I přes omezení bylo i v loňském roce na Nürburgringu hodně veselo

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Nordschleife TV/YouTube - 3. 1. 2021


Rok 2020 nestál – i co se motoristických akcí týče – za nic. Všechna ta zběsilá omezení kvůli koronaviru prakticky udusila nejen všechna setkání, ale vlastně chuť nás všech vůbec někam vyrážet. To se promítlo mimo jiné i do návštěvnosti turistických jízd na Nürburgringu. I my jsme tam měli nejprve na jaře a pak na podzim v plánu vyrazit. Plány nám ovšem překazil koronavirus a nejen česká vládní opatření. A rozhodně nejen nám, protože na sociálních sítích se to jen hemží překvapenými fotkami a zprávami z okruhu a jeho okolí, které říkají, že po celý rok je tam až překvapivě málo zahraničních návštěvníků.

A je to vidět i na sestřihu toho nejzajímavějšího a nejzábavnějšího, co se na Nürburgringu za rok 2020 odehrálo. Drtivá většina zaznamenávaných aut má německou registrační značku a nutno říct, že se v záznamu ta auta hodně opakují. Jak ale asi tušíte, jde jen o jeden z mnoha záznamů z turistických jízd, které se jistě ještě objeví. :)

Ve videu, které na svůj kanál umístil kanál Nordschleife TV, si můžete prohlédnout několik vozů Porsche, jeden speciál DTM, nebo něco, co tak vypadá, a hlavně hodně starších či novějších BMW. V záběrech jsou často vidět řidičské chyby, ostatně, k těm je v Zeleném pekle nakročeno na každém metru trati. Ne nadarmo se Nürburgringu říká jedna z nejnebezpečnějších tratí světa.

Kdo si ovšem klepnutí přes prsty v podobě hodin nebo vyjetí z trati zasloužil, byli řidiči starších bavoráků, kteří, ačkoliv je to přísně zakázáno, si z okruhu dělali driftovací trať. Chápeme, že to k nějakému tomu sklouznutí svádí, ale měli veské štěstí, že se jim k tomu klouzání nepřipletl třeba motorkář. Nemuselo by to bývalo dopadnout hodinami, ale nepěknou srážkou.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru