I Porsche bojuje s aférou dieselgate. Do servisů stahuje modely Cayenne a Macan

Autor: Anina Russová - 21. 5. 2018


Vypadá to, že průšvih jménem dieselgate stále nemá konce. Ba právě naopak. Objevují se další a další zprávy o dalších značkách a jejich problémech s emisemi a vadnými softwary motorů.

Nedávno jsme vám říkali o tom, že auta do servisů stahuje Audi, jenže teď přichází další značka, která stahuje problematické modely. Jde o  Porsche a svolávací akce se týká modelů Cayenne a Macan. A není jich úplně málo. V případě modelu Cayenne jde o 6775 vozů s motorem V8 TDI o objemu 4.2 litru a v případě modelu Macan dokonce o 52 831 vozů s motorem V6 TDI.

Není to poprvé, kdy Porsche bojuje s vadným softwarem, který upravuje emise auta. Už v loňském roce značce německý spolkový úřad pro motorová vozidla KBA nařídil stuttgartské značce svolat více než 21 000 dieselových modelů Cayenne právě z důvodu vadného emisního softwaru.

Smutné je, že Porsche je v tom „nevinně“. Motory jim totiž dodává sesterská Audi. Ano, je pravda, že jde o jeden a tentýž koncern a je směšné předpokládat, že alespoň někteří manageři o vadách nevěděli.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru