Audi do servisů svolává modely A6 a A7. Mají prý vadný software motoru

Autor: Anina Russová -   14. 5. 2018


Už několik let trvající aféra dieselgate ne a ne skončit. Když už to vypadalo, že si automobilky dají na podvodný software velký pozor, objevila se informace, že právě tímto softwarem jsou vybaveny některé modely Audi A6 a A7. Nutno ale říct, že s informací na světlo světa vyšla sama automobilka. A podle nás tak udělala to nejlepší, co mohla.

O pokračování tzv. aféry dieselgate informoval server iDnes.cz, který se odkazuje na ČTK. Podle nich si Audi nesprávného software všimla při interním vyšetřování této aféry. Německá značka ale nebyla nijak konkrétní v tom, o jaké závady přesně jde.

Německý časopis Der Spiegel ale tvrdí, že Audi A6 má software, který upravuje množství vstřikování AdBlue, tedy látky, jenž se stará o neutralizaci emisí. Magazín Quattroruote pak tvrdí, že by se tento problém měl týkat v obou modelech motoru V6 TDI o výkonu 200 kW. Audi se pak k celé věci vyjádřilo jen v tom smyslu, že na vyřešení tohoto problému intenzivně pracuje, do servisů svolává zhruba 60 000 aut a v tuto chvíli také pozastavilo dodávky těchto modelů k dealerům a zákazníkům.

Štítky: , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *