hyundai-i30n-autodrom-most

Na závodním okruhu se pohybují nejen závodní auta, ale také auta sloužící pro bezpečnost. Mezi ně patří zejména Safety Car a Medical Car. Tato dvě auta, ale i auto pro převoz osob po okruhu a přilehlých obslužných komunikacích budou na autodromu v Mostě nově zajišťovat automobily Hyundai.

Nošovická továrna Hyundai Motor Manufacturing Czech, kde se vyrábí modely i30 a Tucson, totiž mosteckému závodnímu okruhu věnovala tři předsériové modely: i30 N a i30 Fastback N (oba v 275koňové verzi Performance) a jeden standardní i30 Fastback.

Petr Vaněk, mluvčí nošovické továrny Hyundai na facebooku prozradil, že „Autodrom Most se na nás obrátil poté, co zjistil, že jsme loni darovali tři auta do Brna…“, a dále dodal: „Slavnostní předání a uvedení do provozu bude v sobotu 29. 6. v rámci ‚The Most American NASCAR Show‚ – napřed musí instalovat polepy, světelné rampy, majáky, speciální vybavení dovnitř atd“.

Protože jde o předsériové modely, které byly vyrobeny před oficiálním datem zahájení sériové výroby, nemohou být registrovány pro provoz na veřejných komunikacích. Takové automobily bývají zpravidla sešrotovány, ale Hyundai Motor Manufacturing Czech je často někam daruje. Ať už jsou to studentské projekty ve středních odborných školách (jako pomůcky do výuky) anebo právě závodním okruhům (jezdí i na brněnském závodním okruhu) nebo letištím, kde se mohou starat o běžný provoz a nejezdí přitom po veřejných komunikacích.

Dnes jsme darovali z tzv. předsériové výroby tři auta 🚗🚗🚗 pro Autodrom v Mostě. Jedná se o dva sportovní modely Hyundai…

Zveřejnil(a) Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. dne Středa 6. března 2019