Hyundai Veloster N už brzy dostane automatickou převodovku DCT. Láká na to teaser
Od
Pavel Srp
| Zdroj: motor1.com - Foto: youtube.com (screenshot) -
21. 4. 2020
0
O tom, že Hyundai chystá pro modely z divize N automatickou převodovku, se ví už dlouho. Doba, kdy si ji bude moci objednat i zákazník, se nyní přiblížila opravdu na dohled. Automobilka na ni už láká v krátkém teaseru.
Už dávno neplatí, že automatická převodovka zpomaluje akceleraci a zvyšuje spotřebu paliva, dnes je tomu zpravidla naopak. Jenže automatická převodovka nedopřeje řidiči tak pevné spojení s autem jako ta manuální, kdy je úplným pánem situace řidič.
Jenže dnes už lidé často nechtějí řadit sami. A to ani ve sportovních modelech. I proto výrobci automobilů do svého modelového portfolia zahrnuly automatické převodovky – často od nejmenších až po ty největší modely. Do některých automobilů, hlavně prémiových značek si už manuál ani objednat nemůžete. Přesně naopak to ještě donedávna bylo u sportovních modelů Hyundai N, kde byla v nabídce jen manuální šestistupňová převodovka. A to na celém světě. To se teď mění.
V přiloženém videu se můžeme podívat na Hyundai Veloster N, který je vybaven automatickou, respektive dvouspojkovou převodovkou DCT. Prozradí to hned několik faktů. Prvním z nich je popis (hashtag) u videa #DCT, tím druhým páčka „-“ v jednom ze záběrů – obojí jsme zakroužkovali na úvodní fotografii. Mimochodem tuhle převodovku si Hyundai vyvinul sám.
Auto už před časem Hyundai pilně testoval na okruhu Nürburgring, kde ho zachytili i fotografové, takže na silnici už by se mohlo objevit brzy. Kdy to bude? To je ovšem stále nezodpovězená otázka.
Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení, technologie jako jsou soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Funkční
Vždy aktivní
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Předvolby
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Statistiky
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Marketing
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.