Hyundai-Veloster-N-DCT-teaser-video

Hyundai Veloster N už brzy dostane automatickou převodovku DCT. Láká na to teaser

Od Pavel Srp | Zdroj: motor1.com - Foto: youtube.com (screenshot) - 21. 4. 2020 0

O tom, že Hyundai chystá pro modely z divize N automatickou převodovku, se ví už dlouho. Doba, kdy si ji bude moci objednat i zákazník, se nyní přiblížila opravdu na dohled. Automobilka na ni už láká v krátkém teaseru.

Už dávno neplatí, že automatická převodovka zpomaluje akceleraci a zvyšuje spotřebu paliva, dnes je tomu zpravidla naopak. Jenže automatická převodovka nedopřeje řidiči tak pevné spojení s autem jako ta manuální, kdy je úplným pánem situace řidič.

Jenže dnes už lidé často nechtějí řadit sami. A to ani ve sportovních modelech. I proto výrobci automobilů do svého modelového portfolia zahrnuly automatické převodovky – často od nejmenších až po ty největší modely. Do některých automobilů, hlavně prémiových značek si už manuál ani objednat nemůžete. Přesně naopak to ještě donedávna bylo u sportovních modelů Hyundai N, kde byla v nabídce jen manuální šestistupňová převodovka. A to na celém světě. To se teď mění.

Přečtěte si také:  Na mosteckém okruhu je nově zatáčka Hyundai N. Automobilka se stává jeho generálním partnerem

V přiloženém videu se můžeme podívat na Hyundai Veloster N, který je vybaven automatickou, respektive dvouspojkovou převodovkou DCT. Prozradí to hned několik faktů. Prvním z nich je popis (hashtag) u videa #DCT, tím druhým páčka „-“ v jednom ze záběrů – obojí jsme zakroužkovali na úvodní fotografii. Mimochodem tuhle převodovku si Hyundai vyvinul sám. 

Auto už před časem Hyundai pilně testoval na okruhu Nürburgring, kde ho zachytili i fotografové, takže na silnici už by se mohlo objevit brzy. Kdy to bude? To je ovšem stále nezodpovězená otázka.