hyundai_veloster_n-novy_motor-23turbo

Hyundai v posledních letech ušel obrovský kus cesty. Z následovníka se stal silnou konkurencí zaběhnutým výrobcům a úspěchy sklízí i na sportovním poli. Hyundai N, sportovní odnož značky, nyní chystá nový 2,3litrový turbomotor, který má točit až 7000 ot./min.

Hyundai svoji sportovní divizi pojmenoval písmenem „N“. Má to být po vzoru města Namyng, odkud pochází, ale také Nürburgring, kde má své testovací centrum. Prvním modelem byl v roce 2017 představený hatchback i30 N, který sklidil a stále sklízí slova chvály. Od té doby se modelové portfolio rozrostlo (v Evropě přibyl i30 Fastback N a i20 N) a dále se rozrůstat bude (testováním prochází Kona N).

Nový motor, který Hyundai N aktuálně vyvíjí, má mít objem 2,3 litru a má využívat technologie z WRC. I díky tomu má být schopen točit až 7000 ot./min, kde zasáhne omezovač otáček. Výkon a další technické specifikace jsou sice zatím zahaleny tajemstvím, ale jisté je, že ze zkušeností divize N víme, že to rozhodně bude stát za to.

Přečtěte si také:  Hyundai uvádí modernizovaný model Kona a nově přidává i verzi Kona N Line

Otázkou nakonec ale zůstává, zda se tohoto motoru dočkáme i my na starém kontinentu. O tom, že nakonec možná ne, svědči i fakt, že byl spatřen v prototypu, vycházejícího z Hyundai Veloster N, který se u nás bohužel neprodává.