2021-Hyundai_i30_N-facelift- (1)

Hyundai i30 N je autem, které se korejské automobilce hodně povedlo. Je zábavné ho řídit, má skvělý zvuk a navíc umí být opravdu sportovní. Jeho předsériové testování probíhalo na Severní Smyčce Nürburgringu, kam ho teď vzal i Christian Gebhardt, aby tam s ním zajel rychlé kolo.

U okruhu Nürburgring má Hyundai své vývojové a testovací centrum a na okruhu najíždí s modely N testovací kilometry v rámci předsériového testování. Měly by tady být jako doma. A my jsme si před nedávnem vyzkoušeli, že tomu tak opravdu je. Na tento epický německý závodní okruh jsme na turistické jízdy vzali nejen i30 N, ale také Konu N. Článek si můžete přečíst zde, přiložena jsou i nějaká videa z jízdy.

Přečtěte si také:  Hyundai i30 N a Kona N na závodním okruhu. Slovakia Ring ukázal, že jde o opravdu schopná auta

Christian Gebhardt z německého magazínu Sport Auto tam ale í-třicítku vzal, když byla trať prázdná. Navíc trať dokonale zná, takže z auta mohl vymáčknout maximum. A to se také, pokud se podíváte na video, děje. Jede přitom na sériových pneumatikách Pirelli P Zero Trofeo R.

Výsledný čas, za který modernizovaný Hyundai i30 N s převodovkou N DCT zajel čas na okruhu, je 8:05,19. A to není vůbec špatné, vzhledem k tomu, že Albert Biermann, šéf divize Hyundai N tvrdí, že auto má být hlavně zábavné, že nejde o absolutní rychlost. Pro srovnání je to podobný čas, jaký tu zvládnou zajet třeba osmiválcové BMW M3 E92, Mercedes-Benz CLK 63 AMG Black Series, nebo Volkswagen Golf GTI TCR.

Přečtěte si také:  Hyundai i30 N jsme vzali na Salzburgring. Dlouhé rovinky i ostré brzdění jej důkladně prověřily

Mimochodem šlo o výkonnější a lepší verzi Performance, která má nejen vyšší výkon motoru, ale i několik dalších vylepšení (další výztuhy, samosvor na přední nápravě, 19“ kovaná kola). Pod kapotou je dvoulitrový čtyřválec s přeplňováním turbodmychadlem a s 206 kW/280 koňmi a točivým momentem 392 Nm.

Přidat komentář