Jen před několika málo dny jsme vás informovali o tom, že generální ředitel koncernu Volkswagen má trochu problémy. Jeho zapálení pro elektromobilitu totiž dle jeho slov znamená masivní propouštění, což se samozřejmě nelíbí zaměstnancům ani odborářům či akcionářům. Proto se Diess v listopadu dostal pod palbu odborových špiček, což dokonce vedlo k projednávání jeho dalšího působení ve firmě.

Dozorčí rad se před nedávnem usnesla, že Diess nebude ze své funkce odvolán, ale změny v jeho práci jsou rozhodně na místě. Ačkoliv bude Diess stále nejvyšším šéfem koncernu, přijde o část svých pravomocí. Ty nově přejdou na Ralfa Brandstättera, který je od roku 2020 šéfem značky Volkswagen.

Podle agentury Reuters by se Diess měl zaměřit hlavně budoucí kroky koncernu. Ty ale bude dozorovat jak jeho nový přímý kolega, tak také dozorčí rada a samozřejmě odboráři. Mluví se o tom, že propouštění se koncernu nejspíš nevyhne, ostatně, automatizace je na vzestupu, ale nemělo by být tak masivní, jak o něm Diess ve svých předchozích prohlášeních mluví.

Přečtěte si také:  Renault a Dacia chtějí posunout termín pro zákaz spalovacích aut. Chtějí zákazníkům co možná nejdéle nabízet dostupná auta

Podle Reuters musel Herbert Diess dozorčí radě odsouhlasit, že pokud nechce přijít o práci, musí změnit styl řízení koncernu. Dozorčí rada ještě ale chystá další velké kroky. Během pár dnů by měla představit nové investiční a zaměstnanecké plány. Už ty by se případného počtu pracovních míst měly nějakým způsobem dotknout.

Přidat komentář