Automobilky zažívají velmi hektické a nejisté období. V koncernu Volkswagen přitom nejde jen o nedostatek čipů, dílů, dlouhé dodací doby, ale také o personální obsazení firmy. A to rovnou na tom nejvyšším místě. Pod Herbertem Diessem, šéfem celého koncernu, se totiž výrazně kýve kancelářská židle. A důvodem jsou elektromobily.

Diess totiž už dlouho tlačí elektromobilitu koncernu do popředí. Rád by, aby byl Volkswagen největším producentem elektromobilů v Evropě, což by ale znamenalo velkou reorganizaci firmy. Diess pak na nedávném zasedání představenstva prohlásil, že aby se koncernu podařilo dohnat konkurenty, zmínil především americkou Teslu, bude potřeba propustit asi 30 000 zaměstnanců. Bez toho je prý nástup masivní elektromobility v koncernu až příliš pomalý a neefektivní. A tím narazil.

Přečtěte si také:  Škoda bude dál pro VW koncern vyvíjet spalovací motory. Nabízet je ale bude mimo Evropu

Tato slova se nelíbí odborářům, kteří jsou proti. A to tak moc, že svolaly výkonný výbor dozorčí rady, aby projednaly budoucnost Diesse na pozici generálního ředitele. Podle agentury Reuters bylo jednání velmi vyostřené, ale zatím se žádné odvolávání nejvyššího šéfa nekoná. Podle informací, které agentura Reuters zveřejnila, potřebuje rada ještě víc času na to, aby celou situaci zhodnotila a dohodla se na tom, co bude s Diessem dál.

Definitivní rozhodnutí by mělo padnout před zasedáním dozorčí rady koncernu, které proběhne 9. prosince a na kterém bude řešen i pětiletý plán výdajů koncernu.

Přidat komentář