Dacia Duster Extreme

Grafik vykreslil novou Dacii Duster podle špionážních fotek

Autor: Pavel Srp - Zdroj: instagram.com - Foto: Dacia - 7. 4. 2023


V minulém týdnu se objevily zatím nejlepší špionážní fotky nové generace Dacii Duster. Auto na nich je sice stále zahaleno těžkou kamufláží, ale i tak je možné vidět některé části karoserie i její základní tvary. Grafik podle nich vykreslil možnou sériovou podobu.

Když se na na špionážní fotografie podíváme, můžeme si všimnout podobnosti s konceptem Dacia Bigster, který automobilka přestavila začátkem roku 2021. Tomu se podobají nejen tvary karoserie, ale i předních i zadních světlometů. Už na tomto konceptu poprvé ukázala svoji novou identitu na autě. Na její modely se nová loga i nápisy nakonec dostaly teprve před pár měsíci.

Grafik si také všiml, že na předních dveřích jsou klasické moderní kliky – nikoliv ty retro, které používá současný Duster – ale na zadních dveřích nejsou. Vypadá to, že zadní kliky budou schovány vedle okna ve dveřích. Na špionážních fotkách to ale není tak úplně dobře vidět. Naopak je na nich dobře vidět tvar zadních světlometů i umístění registrační značky, která bude o něco výše.

https://www.instagram.com/p/CqvQlmMoYif/?hl=cs

Chystaná třetí generace Dacii Duster má být představena v roce 2024. Využívat bude koncernovou podvozkovou platformu CMF-B L, na níž i další modely Dacia. Ty ovšem nemají pohon všech kol, což by mělo být u Dusteru jinak. Prozrazuje to i „něco“ u zadní nápravy na špionážních fotkách. To totiž připomíná diferenciál. Očekávají benzinové motory, ale také kombinace benzinového a LPG motoru a nakonec i hybridní verze. Naftové motory se v nové generaci už neobjeví.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru