Fotoreportáž IAA Frankfurt 2013, díl 3.: Volkswagen koncern

Autor: Pavel Srp - 12. 9. 2013


Již tradičně jsme zvyklí, že Volkswagen na frankfurtském výstavišti prezentuje všechny své značky (včetně Porsche), kromě Audi, v jednom z největších pavilonů. Vedle sebe tak stojí Volkswageny, Škodovky, SEATy, Lamborghini, Bentley a Bugatti kryté z rohu automobily Porsche. Audi přihlíží vlastním stánkem postaveným uprostřed výstaviště. Nejinak tomu bylo i letos.

Volkswagen do frankfurtu přivezl hned několik novinek, od vozidel čistě na elektrický pohon (e-Golf a e-up!), přes vrcholné sportovní modely Golf R nebo Polo R WRC, následované Golfem GTI a GTD, vedle nichž mohou návštěvníci obdivovat závodní speciál Polo WRC nebo takřka kompletní nabídku modelů R-line od Golfa, přes CC, Tiguan až po Touareg…

Zkrátka nepřijdou ani milovníci kabrioletů, protože i na ty Volkswagen myslel a nabízí jim rychlá kabria Beetle Cabriolet R-line nebo Golf GTI Cabriolet šesté generace.

Velký zájem byl také o vínový Volkswagen XL1, jenž díky malému motoru, nízké hmotnosti a wolfsburgskému inženýrngu spotřebuje jen 0,9 litru nafty na 100 kilometrů. Chybět nemohl ani avizovaný Golf Sportsvan.

U Audi je ve Frankfurtu vždy narváno. Aby také ne, když se mezi vystavenými auty naparují takové modely jako zcela nové Audi S3 sedan a kabriolet, zběsilé kombi RS6 nebo stylová, avšak podobně zběsilá RS7 nebo kabriolet RS5.

Tito rychlíci z povzdálí dohlížejí na povedený koncept Audi nanuk quattro nebo ledový (ano, opravdu byl z ledu) nápis quattro. Vrcholní manažeři se naopak těší na novou vlajkovou loď, model Audi A8.

Česká automobilka Škoda vsadila Rapid Spaceback v několika verzích, modernizovaný Yeti či Superb nebo zcela novou generaci modelu Octavia včetně kombi i liftbackové verze nejrychlejšího provedení RS. Příjemným překvapením byl nesmyslný, ale vtipný kočárek, který si zahrál v britské reklamě právě na Octavii RS… :)

Stánek SEATu se nesl v tónu poslední z ještě nepředstavených karosářských variant prodejního trháku jménem Leon. Uprostřed veškerého dění stála trojice Leonů ST, které nepostrádají švih ani styl svých třídveřových nebo pětidveřových brášků. A kdybyste náhodou toho sportování měli málo a obyčejná karoserie Leonu by vám nestačila, ukazuje SEAT také nabídku originálního příslušenství zahrnující kompletně nový bodykit.

U Bentley bylo vše nové – nový Mulsanne, nový Continental GT V8 S, nový FlyingSpur… Lamborghini nabídlo speciální verzi Gallardo Squadra Corse a Bugatti přivezlo dvojici Veyronů.

[nggallery id=2504]

-PS-

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru