2022-ford_ranger_raptor-nataceni_reklamy-ze_zakulisi

Ford ukazuje, jak natáčel propagační video s novým Rangerem Raptor. Kaskadér si ho vážně užil

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Ford - Tisková zpráva - 14. 3. 2022


Již od uvedení prvního Rangeru Raptor na evropské trhy předvádí Ford terénní schopnosti tohoto sportovního pick-upu prostřednictvím videí, které by divák mohl snadno považovat za scény z hollywoodských akčních filmů.

Nejnovější film, publikovaný na YouTube kanálu evropského Fordu, ukazuje, jak Ranger Raptor nové generace unikne z nákladního letadla, skočí na přistávací dráhu a řítí se blátem a loužemi v areálu letiště. 1 Navazuje na snímek The Good, The Bad and The Bad-R-S-E ve westernovém stylu a na představovací video prvního Rangeru Raptor, které bylo plné smyků v oblacích prachu.

Přečtěte si také:  Obrazem: Sprinty Fordů Mustang přilákaly desítky závodících aut i spoustu fanoušků

Samotnému natáčení předcházelo několik týdnů plánování a příprav. Na letišti, kde se dříve vyráběly a testovaly vojenské letouny, strávil štáb čítající 38 lidí tři dny.

Ford Ranger Raptor nové generace se představuje. V Evropě dostane i benzinový šestiválec

Ještě před příjezdem na lokaci nicméně tým vytvořil plně animovaný scénář, který posloužil ke schválení každého záběru a jako předloha pro skutečné natáčení. Příprava animovaného scénáře zabrala 200 hodin.

Skoky a smyky vymyslel i odřídil Paul Swift, špičkový kaskadér s více než třiceti lety zkušeností, na základě konzultací s konstruktérským týmem Rangeru, který sídlí v Austrálii. Swift seděl za volantem nového Rangeru Raptor také při jeho živé premiéře, kdy ocenil výkonný benzinový motor 3.0 V6 i propracovaný podvozek.

Přečtěte si také:  Nejvíce investic do vývoje dává Tesla Motors. Přeskočila Ford a Toyotu

Technici Fordu si byli natolik jisti, že nový Ranger Raptor náročné triky s přehledem zvládne, že k natáčení vyčlenili sériový vůz bez jakýchkoli mechanických vylepšení. Jedinou úpravou byla instalace vícebodového bezpečnostního pásu.

2022-ford_ranger_raptor-ze_zakulisi-nataceni_reklamy

Režie se ujal uznávaný režisér Nick Piper, který je podepsaný pod reklamními spoty globálních značek Google či McDonald’s, stejně jako pod videoklipy hudebníků formátu Madonny nebo Lennyho Kravitze.

Piloti, kteří ve filmu účinkují, jsou opravdoví, jen obvykle místo nových pick-upů převážejí náklad po Africe. Scénář vyžadoval, aby stroj s osmičlennou posádkou letěl nad 1800metrovou ranvejí rychlostí 200 km/h, při níž by vysokorychlostní kamery zachytily dramatický únik Rangeru Raptor z ocelových řetězů v nákladovém prostoru letadla.

K natáčení dynamických scén posloužily drony, speciální terénní vozítka i kamerový vůz s robotickým ramenem, které umožňuje točit sledovací záběry zblízka. V průběhu celého natáčení asistoval bezpečnostní tým, jehož součástí byly i tři vozy z letištní hasičské posádky.

Přečtěte si také:  Zákaz spalovacích motorů automobilky vcelku vítají. Většina je na něj už dnes dobře připravena

Natočené záběry si převzala kreativní agentura Imagination, aby z nich po stovkách hodin postprodukce sestříhala sedm finálních verzí pro různé platformy.

„Tenhle Raptor je fenomenální, úplně ho zbožňuju. Před natáčením jsem měl trochu obavy, protože věci, které jsme chtěli natočit, byly dost ambiciózní, ale šlo to samo. Auto mi práci velmi usnadnilo,“ říká Paul Swift, kaskadér.

Přečtěte si také:  Tesla musí řešit žalobu za klamavou reklamu na systém Autopilot. Prý nefunguje tak, jak značka tvrdí

„Když jsme o tom slyšeli poprvé, znělo to šíleně! Vzpomínám si na ty úsměvy, když jsme o tom poprvé mluvili, ale autu ten záměr dokonale odpovídá. Je to opravdu strhující způsob, jak Ranger Raptor nové generace představit světu – máme věrnou a nadšenou fanouškovskou základnu a myslím, že se jim video bude moc líbit,“ říká James Cooper, Ranger Brand Manager, Ford of Europe.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek