Řidiči dodávek mi na silnici často připadají, jako když jedou nějaký tajný závod. Možná i proto se ve Velké Británii rozhodli vyzkoušet, jak si povedou tři dodávky při třech opravdivých závodech. Na startovní čáře tak stojí Ford Transit, Mercedes-Benz Sprinter a Volkswagen Crafter.

Zatímco Mercedes-Benz Sprinter a Volkswagen Crafter mají pohon všech kol, tak Ford Transit pohání pouze přední náprava. Ford a Volkswagen mají také manuální převodovku, Mercedes-Benz je s automatem.

První závod je klasický sprint na čtvrt míle s pevným startem. Už od startu ho vede mercedes a ten také dojede do cíle jako první. Jeho čas je 21,2 sekundy. Jako druhý protné cílovou čáru Ford Transit (22,6 s) a jako poslední Volkswagen Crafter (23,2 s).

Při pružném zrychlení z 30 mph (48 km/h) na 2. rychlostní stupeň se situace na druhém a třetím místě vymění. Nejpružnější motor má Mercedes-Benz, druhý je Volkswagen a třetí Ford.

Překvapení to je při posledním závodě, jímž je panické brzdění z 50 mph (80 km/h). Tady má nejdelší brzdnou dráhu mercedes a nejkratší Volkswagen.