Ford_Mustang_Dark_Horse-karbonova_kola- (3)

Ford Mustang Dark Horse může mít karbonová kola. Uspoří až 37 % hmotnosti

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com, Ford - Foto: Ford - 15. 2. 2023


Nový Ford Mustang se začne prodávat letos a to včetně ostré verze Dark Horse. A ta nás teď zajímá, protože jednou z položek příplatkové výbavy u ní budou také karbonová kola. Ta budou pevnější, ale zároveň lehčí než ta sériová, což se pozitivně projeví na jízdních vlastnostech.

Karbonová kola nejsou žádnou novinkou, ale je to položka v příplatkové nabídce pro ty nejlepší supersporty světa. Ford s nimi má ale také zkušenosti, protože je nabízí například pro svůj sportovní Ford GT. Teď se ale nebavíme o autě za více než 10 milionů, ale o autě, které bude stát nižší jednotky milionů. Podle Fordu budou nová karbonová kola na Mustang Dark Horse až o 37 % lehčí než běžná hliníková kola, což je v konkrétní hodnotě úspora o 9,1 kg, ale na neodpužené hmotě!

Design těchto karbonových kol je hodně jednoduchý, jde o pětipaprsková kola s průměrem 19 palců vpředu i vzadu. Aby bylo kolo, respektive karbon, z něhož je vyrobeno, ochráněno od horka z brzd, je jeho vnitřek ošetřen kombinací keramického a kovového ochranného nástřiku, který je prováděn speciální metodou pocházející z leteckého průmyslu. Jaká bude cena příplatku, to Ford zatím nezveřejnil.

Ford Mustang Dark Horse je verze, která vlastně nahradí odcházející Mustang Mach 1, a kterou ladilo oddělení Ford Performance. Pod kapotou má stejný osmiválec jako verze Mustang GT, ale v jeho útrobách jsou nově kované písty a ojnice, jiný klikový hřídel i vačkové hřídele. Výsledkem je vyšší odolnost motoru a schopnost točit až 7500 otáček za minutu, přičemž maximální výkon je 373 kW/507 koní a maximum točivého momentu je 566 Nm. Na zadní kola tyto hodnoty putují díky šestistupňové manuální převodovce TREMEC.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru