Koncem února představil americký úpravce Hennessey Performance svou verzi tradičního amerického pick-upu Ford F-150. Protože jistě víte, že když se řekne Hennessey, je jasné, že půjde o pořádný nárůst výkonu, tahle verze pracovního pick-upu vás bude hodně bavit. To označení ‚pracovní pick-up‘, ale berte trochu s nadsázkou. Výsledkem jejich úpravy je absolutní lokomotiva, která výkonem i silou strčí do kapsy celou řadu supersportů.

Nutno ale říct, že Hennessey označení F-150 zrušil a místo toho své monstrum pojmenoval Venom 775. Co znamenají ta čísla, už asi tušíte. Jde o výkon auta v koňských silách. Celkem slušná porce, co myslíte?

Nová hračka od Hennessey je dokonalá! Má V8 Hellcat

Jak moc dobře to auto funguje, ukáže Hennessey při jeho plném nasazení na sprintu. Proti němu se postavil Shelby GT350, souboj tedy na první pohled vypadá, jako když se pral David s Goliášem. Ovšem, jen vypadá.

Obě auta dělí několik rozdílů. Pomiňme rozměry a hmotnost, ačkoliv i to jsou velmi důležité veličiny. Jak už ale víte, Venom má výkon 775 koní, Shelby „jen“ 526 koní. Venom má navíc automatickou převodovku a pohon všech kol. To je rázem ta hmotnost vlastně úplně nepodstatná. Ostatně, upravená F-150 zvládne zrychlení z klidu na 100 km/h v čase pod čtyři sekundy! A to i na terénních pneumatikách, které Venom standardně obouvá. Jak sprint dvou fantastických aut dopadne, se můžete podívat v přiloženém videu.

My ještě dodáme slova Johna Hennessey, šéfa značky: „Venom je vyvrcholením pojmu perfektní F-150.“ Celkem výstižné. A ještě přidáme cenu tohoto monstra, která byla stanovena na 69 000 dolarů, tedy 1,5 milionu korun. Tedy, abychom byli přesní, jde jen o cenu úpravy, auto k tomu Hennessey nepočítá.