Už nějakou tu dobu se mluví o tom, že Hennessey hodlá utrhnout všechny rychlostní rekordy, které půjde, jen pro sebe. Koenigsegg nebo Bugatti prý budou mít smůlu, protože jeho supersport Venom F5, dá-li se tomu tak ještě říkat, bude pohánět extrémně výkonný agregát, který má být naladěn na minimálně 1800 koní!

Zní to jako hodně odvážné plány, ale zatím není vůbec jasné, kdy dostanou reálné obrysy. Vždyť Hennessey o modelu F5 mluví už minimálně 5 let a za tu dobu se s ničím konkrétním nepochlubil. To se však změnilo před pár dny.

John Hennessey, zakladatel a majitel značky, ukázal, jaké pohonné ústrojí plánuje. A je to velkolepé. Dokonce potvrdil, že motor prošel prvním testováním a to bez ztráty kytičky.

Hennessey Venom F5: nový americký vichr

Pohonnou jednotkou, o které dnes v očekávání a v úžasu mluví celý svět, je V8 o objemu 6,6 litru. Motor má na svědomí přímo Hennessey a ten také prozradil, že bude přeplňován dvojicí turbodmychadel a dostane velkou většinu kovaných vnitřností.

Kromě toho bude spárován s titanovým výfukovým systémem, přičemž jeho výkon by měl být 1336 kW, tedy 1817 koní. Vrchol točivého momentu by měl nastat při 1617 Nm. Uznejte sami, že jsou to zatraceně zajímavá čísla. Možná i proto dostal motor pojmenování Fury, tedy v překladu zběsilost. Trefné, co myslíte?

Podle značky by supersport Venom F5 měl zvládat zrychlení z klidu na 300 km/h pod deset sekund, přičemž maximální rychlost by se měla dotknout hranice 466 km/h, tedy 290 mil za hodinu. Jenomže Bugatti před pár dny překonalo rychlostní rekord (i když neoficiálně), když atakovalo rychlost 490 km/h. Hennessey by tedy ve svých plánech přidat, což by pro něj, vzhledem k tomu, že jeho Venom F5 je stále ve vývoji, neměl být problém.