Ken Block má další hračku. Tentokrát ukrutný Ford F-150

Autor: Anina Russová -   29. 10. 2018


Už v prosinci má Ken Block v plánu zveřejnit jubilejní, již 10. díl své show Gymkhana a pro takovou slávu to chtělo také nové auto. A jak si řekl, tak také udělal. Tentokrát padla volba napick-up  Ford F-150 z roku 1977, který ovšem prošel monstrózní úpravou.

Výsledkem této úpravy je úplné předělání původního auta, takže Kenově hračce zůstaly jen základní tvary – i tak ale řádně přepracované. Zbytek je ale zcela jiný. Celé auto stojí na trubkovém rámu, na němž je usazena i karoserie. Ta je mimochodem vyrobena ručně. To ale není to nejzajímavější. Ken Block si potrpí na extrémní techniku a ani tato stavba není výjimkou.

Proto ji pohání šestiválec opatřený dvěma turbodmychadly, který má objem 3,5 litru. Jeho původ je v závodním Fordu GT z Le Mans. Po sérii úprav se výkon této pohonné jednotky v „Hoonitrucku“, jak se nová hračka Kena jmenuje, je 928 koní a točivý moment 952 Nm. Všechna tato síla putuje přes šestistupňovou převodovku na všechna kola, takže nám něco říká, že s autem bude velká legrace! A ten zvuk! Rozhodně otočte volume hodně doprava.

Ken Block Hoonitruck představí už za pár dnů v Las Vegas v rámci Sema Show. Nový díl Gymkhany pak bude k dispozici začátkem prosince.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek