2020-Ford_Explorer_Plug-in_Hybrid- (1)

Společnosti Ford a Google oznámily strategické partnerství s cílem urychlit transformaci společnosti Ford a přinesou nový zážitek z připojených vozidel. Ford také označil Google Cloud za svého preferovaného poskytovatele cloudových řešení, což mu umožňuje využít jedinečných znalostí Googlu v oblasti dat, umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML). Díky tomuto šestiletému partnerství – počínaje rokem 2023 – budou miliony nových vozidel Ford a Lincoln ve všech cenových kategoriích vybaveny systémem Android s integrovanými aplikacemi a službami Google.

Ford a Google v zájmu podpory těchto inovací zakládají novou skupinu pro spolupráci, nazvanou Team Upshift. Díky využití talentů, jejich nápadů a potenciálu obou společností posune Team Upshift hranice transformace Fordu, zpřístupní velmi osobní uživatelskou zkušenost zákazníkům a přinese nové příležitosti pro využití práce s daty. To může zahrnovat projekty od vývoje nových tzv, zákaznických zkušeností při koupi vozidla až po vytváření nových nabídek, spojených s vlastnictvím vozu na základě práce s daty atd.

Přečtěte si také:  Tato auta spatřila světlo světa jen v jedné jediné barvě. Jsou to legendární sporťáky i italské supersporty

„Vzhledem k tomu, že společnost Ford pokračuje v největší transformaci v její historii, spojené s elektrifikací, konektivitou a autonomním řízením, vytvářejí Google a Ford společně inovační centrum, které dokáže poskytovat opravdu vynikající zákaznickou zkušenost a modernizovat naše podnikání,“ zdůraznil Jim Farley, prezident a generální ředitel společnosti Ford.

„Od první montážní linky až po nejnovější asistenční technologie pro řidiče udává Ford tempo inovací pro automobilový průmysl už téměř 120 let,“ řekl Sundar Pichai, generální ředitel společností Google a Alphabet. „Jsme hrdí na partnerství, ve kterém využijeme to nejlepší z umělé inteligence, datové analytiky a výpočetní a cloudové platformy společnosti Google, abychom pomohli transformovat podnikání společnosti Ford a vyvíjeli automobilové technologie, které lidem na jejich cestách zajistí bezpečí a spojení.“

Renault a Google Cloud spojují síly. Chtějí urychlit digitalizaci výrobních závodů a logistického řetězce

Google jako přednostní poskytovatel cloudových řešení počínaje koncem tohoto roku pomůže společnosti Ford využívat technologie umělé inteligence, strojového učení a datové analytiky k urychlení digitální transformace automobilky, k modernizaci obchodních operací a jako zdroj technologií propojených vozidel s důvěryhodným, zabezpečeným a spolehlivým cloudovým řešením společnosti Google. Službu Google Cloud plánuje značka Ford využít v zájmu:

  • Dalšího zlepšení zkušeností zákazníků díky různým technologiím a personalizovaným službám;
  • Urychlení modernizace vývoje produktů, výroby a řízení dodavatelského řetězce, včetně zkoumání možností využití perspektiv umělé inteligence pro školení zaměstnanců ve výrobě a ještě spolehlivějšího výkonu zařízení výrobních závodů;
  • Urychlení implementace obchodních modelů založených na datech, což povede k tomu, že zákazníci dostanou v reálném čase odpovědi například na,žádosti o provedení údržby nebo budou upozorněni na aktuální obchodní nabídky.

Společnosti Ford a Google mají společnou vizi: přinést přívětivé, bezpečnější a efektivnější zážitky z připojeného vozidla, vytvořené v takové podobě, která minimalizuje rozptýlení řidiče a zajistí zákazníkům to nejlepší z využívaných a dostupných technologií díky bezdrátovým aktualizacím. Počínaje rokem 2023 začnou zákazníci značek Ford a Lincoln po celém světě těžit z jedinečných digitálních zážitků, postavených na operačním systému Android a na integrovaných aplikacích a službách Google, které zahrnují špičkovou mapovou a hlasovou technologii:

  • Díky službě Google Assistant se mohou řidiči plně věnovat řízení a vše potřebné budou ovládat jen svým hlasem.
  • Díky Google Maps jako primárnímu nástroji pro navigaci vozidel mohou řidiči rychleji dosáhnout cíle pomocí zcela aktuálních informací o provozu, využijí automatického přesměrování, navádění do jízdního pruhu a dalších možností.
  • Díky Google Play získají řidiči ještě jednodušší přístup ke svým oblíbeným aplikacím pro poslech hudby, podcastů, audioknih a dalších. Tyto aplikace jsou optimalizovány a integrovány pro použití ve vozidle.
Přečtěte si také:  YouTube bude možné již brzy stáhnout jako aplikaci do modelů Volvo

Operační system Android umožňuje Fordu a vývojářům třetích stran vytvářet aplikace, které zaručují průběžně se zlepšující a stále více přizpůsobené zkušenosti s využitím vozu.

„Jsme posedlí vytvářením nezbytných, pro Ford charakteristických produktů a služeb,“ dodává Jim Farley. „Tato integrace umožní našim týmům přinášet inovace zákazníkům značek Ford a Lincoln a zároveň poskytuje bezproblémový přístup k prvotřídním aplikacím a službám Google.“