Google_Cloud-a-Renault-Prumysl-4

Skupina Renault a Google Cloud založili nové partnerství za účelem sdílení průmyslových a technologických zkušeností, s cílem urychlit digitalizaci průmyslové struktury skupiny Renault a rozvoj průmyslu 4.0.

Digitalizace výrobních závodů a vznik nových průmyslových řešení

Skupina Renault, uznávaný činitel průmyslu 4.0, vyvíjí od r. 2016 svou vlastní digitální platformu, aby propojil a spojil průmyslová data 22 výrobních areálů skupiny ve světě (představujících 76 % výroby vozidel) a více než 2 500 strojů. Účelem tohoto nového partnerství s Google Cloud je kromě jiného optimalizace této platformy správy průmyslových dat, která jsou vlastnictvím skupiny Renault.

Přečtěte si také:  Které auto do 100 tisíc doporučíte příbuzným? Výsledky ankety možná překvapí

Řešení Google Cloud a jeho zkušenosti se smart analytics, s machine learning (ML) a s umělou inteligencí (AI) umožní skupině Renault zejména zvýšit účinnost jejího zásobovacího řetězce a výroby, kvalitu výrobků, a snížit environmentální dopady pomocí úspor energie.

Google_Cloud-a-Renault-Prumysl-4_0-1

Tato spolupráce navíc podpoří vznik a rozvoj nových řešení, z nichž by mohl celý automobilový sektor dlouhodobě těžit.

Rozvoj digitálních schopností

Vzdělávání pracovníků je rovněž hlavním prvkem tohoto nového partnerství. Skupina Renault a Google Cloud proto plánují realizaci jedinečného a vývojového programu za účelem zdokonalení schopností inženýrských týmů v oblasti procesů, výroby a informatiky skupiny Renault díky seancím coworkingu, vzdělávání a zdokonalování s týmem Google. Cílem tohoto programu je zdokonalit hospodaření s daty uvnitř skupiny Renault, které dnes představuje hlavní prvek každodenního profesního života, jak na úrovni operativních, tak rozhodovacích procesů.

Přečtěte si také:  Nový Renault TRAFIC pro přepravu osob se představuje. Nabízí "autobus" i VIP přepravu

„Tato spolupráce dokonale ilustruje digitální strategii skupiny Renault, zde aplikovanou v oblasti průmyslu. Tato dohoda a zapojení našich týmů odpovědných za informatiku, výrobu a řízení logistického řetězce, nám umožní rozvíjet náš projekt Průmysl 4.0, vyvinutý za účelem přestavby a propojení našich výrobních areálů a logistických procesů na celém světě, aby se zlepšily naše výkonnostní a kvalitativní normy. Toto partnerství je rovněž trumfem pro spolupracovníky skupiny, kteří budou využívat vrcholového vzdělávání ve správě digitálních dat,“ zdůraznil José Vicente de los Mozos, ředitel výroby a logistiky, člen výkonného výboru skupiny Renault.

Google_Cloud-a-Renault-Prumysl-4_0-3

„Inovace je součástí DNA automobilového průmyslu, a digitální technologie mají veškerý potenciál k významnému ovlivnění výroby. Jsme hrdí, že můžeme pracovat v partnerství se skupinou Renault, abychom vyvolali revoluční převrat v budoucnosti výroby automobilů a otevřít cestu nové éře výkonnosti logistiky,“ dodal Thomas Kurian, Prezident a generální ředitel Google Cloud.