Ford_Bronco-1

Ford Bronco je stylový off-road, který zaznamenává v Americe úspěchy. Ford původně tvrdil, že do Evropy se oficiálně nedostane, ale to se s s největší pravděpodobností změní. Alespoň to naznačil samotný šéf značky Jim Farley.

Prodeje Fordu v Evropě by rozhodně nějaké nové osvěžení snesly, stačí se podívat na to, jaké úspěchy má Mustang. Tradiční modely značky mají na evropském trhu velkou konkurenci, ale proti Mustangu se prakticky žádný evropský model postavit nemůže, zejména s přihlédnutím k ceně.

Přečtěte si také:  Ford rozšiřuje řadu obytných vozů Nugget o nový model Active s ještě dobrodružnějším charakterem

Dalším podobným modelem by mohl být off-road Ford Bronco. Ten sice na starém kontinentu konkurenci má v podobě Jeepu Wrangler (ostatně Bronco je mu v mnohém velmi podobné), ale i tak jde o auto, které by mělo zaujmout.

Ford_Bronco-2

Evropští zástupci značky ale ještě nedávno tvrdili, že tohle auto se v Evropě prodávat nebude. Jde prý o auto, které bylo vyvinuto v Americe a pro Ameriku. Jenže pro britský magazín Auto Express se na akci Goodwood Revival vyjádřil šéf Fordu Jim Farley, že by Bronco v Evropě prodávat chtěl. A myslí si, že by mělo v zástupu defenderů a podobných aut úspěch. A kde to tedy vázne? Podle Farleye je to na manažerech Ford of Europe.

Přečtěte si také:  Test Ford Puma ST X 1.5 EcoBoost (2021)

Uvést tady auto oficiálně ale nebude úplně jednoduché, protože Ford Bronco pohání čistě benzinové (tedy bez jakékoliv elektrifikace) motory 2,3 EcoBoost (čtyřválec) a 2,7 EcoBoost (V6). To by znamenalo zvýšení flotilových emisí značky a tedy i vysoké pokuty. A to i přesto, že Ford do nabídky nedávno zařadil elektrický Mustang Mach-e a má i spoustu hybridů, mild-hybridů a v nabídce se najdou i plug-in hybridy. Jestli se ale nakonec Bronco na evropský trh oficiálně podívá, případně v jaké motorizaci, to je zatím stále ve hvězdách.

Přidat komentář