Extrémně upravené Audi R8 V10 plus může mít až dvě tisícovky koní

Autor: Anina Russová -   8. 7. 2016


Audi R8 V10 plus se na zoubek podívala americká společnost Underground Racing. Tahle Audi je už sama o sobě vlastně takové „malé peklo“. Vždyť má před zadní nápravou desetiválec o objemu 5,2 litru. Ten právě ve verzi plus disponuje výkonem 610 koní a z 0 na 100 km/h díky tomu auto zrychlí jen za 3,2 sekundy. S maximální rychlostí 330 km/h jde o opravdovou zbraň, která budí rozruch kamkoliv přijede.

Jenomže co je pro jednoho až až, pro druhého je stále málo. Jako právě pro Underground Racing, kteří pro R8 V10 plus nabízejí rovnou několik stupňů úprav. Ty mají společné nejen brutální vyšroubování výkonu, ale hlavně automatickou montáž dvojice velkých turbodmychadel. Pak už jen záleží na tom, co si přeje zákazník. Pro běžné užití auta je tu úprava výkonu v rozmezí na 800 až 1 250 koní.

Pro závodníky tělem i duší je tu prý možnost zvednout výkon na 1 500 nebo dokonce 2 200 koní! Jen těžko si takový výkon umíme představit, obzvláště nám dělá problém pochopit, jak takový výkon přenesou kola na silnici. Nicméně jen dvojice turbodmychadel by asi tato čísla nedokázala. Proto se společně s nimi montují nové ojnice, hřídele, písty, sání nebo chlazení. V závěsu za tím vším je montáž nového výfukového systému a převodovky.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *