tesla model 3

Auta jsou jen technika a elektronika, která se může porouchat. A také se to občas děje. Čím jsou auta starší, tím častější poruchy jsou. Existují všemožné žebříčky, některé jsou založené i na spolehlivosti. A v tom třeba propadla automobilka Tesla, která se společně s Lincolnem ocitla na úplném chvostu.

Žebříček spolehlivosti (celý si ho můžete přečíst zde) v němž se automobilka Tesla Motors umístila na 27. místě z 28 – horší byl jen Lincoln – sestavila americká společnost Consumer Reports. To je americká nezisková spotřebitelská organizace zaměřená na nezávislé testování produktů, investigativní žurnalistiku, spotřebitelsky orientovaný výzkum, veřejné vzdělávání a advokacii spotřebitelů. Jde tedy o seznam přímo podle zkušeností samotných majitelů, kteří auta vlastní.

Přečtěte si také:  Autopůjčovna objednala 100 000 elektromobilů. Cena zakázky by měla být 96 miliard korun

Společnost Consumer Reports k tomu prostřednictvím svého ředitele testování vozidel Jakea Fishera řekla: „Elektrická SUV jako kategorie vozidel jsou z hlediska spolehlivosti na absolutním dně.“ Opakem je pouze Ford Mustang Mach-E, který je naopak nad celkovým průměrem.

Consumer Reports hodnotí modely automobilky Tesla Motors jako podprůměrné, jedinou výjimkou je Model 3, který dostal hodnocení průměrné. Kritikou nešetří ani směrem k systémům částečně autonomního řízení elektromobilů Tesla, protože řidiči si stále myslí, že jde o zcela autonomní řízení a mohou se spolehnout jen na auto a řízení se nevěnovat. Je to ale pouze taková „poznámka pod čarou“, protože do celkového hodnocení se to nijak neprojevilo.

Letošní test spolehlivosti radí, která auta koupit a kterým se raději vyhnout

Elektromobily jsou z pohledu pohonného ústrojí výrazně jednodušší než auta se spalovacími motory, což potvrzuje i žebříček, protože s bateriemi nebo samotnými elektromotory problémy nejsou. Problémy hlásí uživatelé s jinými částmi auta – často se softwarem jako je například dotekové ovládání (klimatizace, sedadel a podobně), což se ale netýká jen Tesel, ale třeba i Audi e-tron. U elektromobilů Tesla jsou také problémy s vyklápěcími dveřmi, netěsnostmi i špatně lícujícími panely karoserie. Nejednou se stalo, že z Tesly při jízdě něco odpadne – tu nárazník, tu panoramatická střecha a podobně.

Přečtěte si také:  Vyšetřování nehody tesly bez řidiče má další pokračování. Posádka byla opilá a řidič se nejspíš snažil dostat z vraku ven

Na vrcholu žebříčku se naopak umístila automobilka Lexus a v první desítce je ještě dalších 7 japonských automobilek. Velmi dobře hodnoceny byly celkově kompaktní hybridy a plug-in hybridy zejména japonských automobilek, přičemž nejlepšími výsledky se mohou podle Consumer Reports pochlubit Toyota Prius a Honda Insight.

Celkové pořadí podle značek:

 1. Lexus
 2. Mazda
 3. Toyota
 4. Infiniti
 5. Buick
 6. Honda
 7. Subaru
 8. Acura
 9. Nissan
 10. MINI
 11. Hyundai
 12. Chrysler
 13. Porsche
 14. Chevrolet
 15. Audi
 16. Cadillac
 17. BMW
 18. Ford
 19. Kia
 20. Volvo
 21. RAM
 22. GMC
 23. Mercedes-Benz
 24. Volkswagen
 25. Genesis
 26. Jeep
 27. Tesla
 28. Lincoln

Přidat komentář