test-2020-mercedes-benz-g350d- (1)

Elektrický Mercedes-Benz třídy G se blíží. Měl by se ukázat příští rok a nabídnout dvě verze

Od Pavel Srp | Zdroj: carwow.co.uk - Foto: Pavel Srp - 9. 8. 2021 0

Mercedes-Benz bude zcela elektrický už brzy, zatím ale elektromobily představuje. A jde na to pěkně popořadě, ale prioritu mají hlavně SUV. Výjimky ale přesto dělá. Už ukázal sedan EQS, ale chystá i čistokrevný off-road EQG, který bude vycházet z třídy G.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz představil své plány. Plně elektrický bude do konce tohoto desetiletí

Německá automobilka to, že se elektrické géčko chystá, potvrdila už před časem. Poprvé to zmínil loni v listopadu předseda představenstva koncernu Daimler Ola Källenius. Ten v rozhovoru pro německý Süddeutsche Zeitung prozradil, že bude existovat model EQG. A to, jak známe označení elektromobilů Mercedes-Benz (EQC vychází z GLC, EQB vychází z GLB a podobně), nemůže znamenat nic jiného než elektromobil, postavený na základech Mercedes-Benzu třídy G.

Mercedes-Benz EQG se bude nabízet minimálně ve dvou variantách s označením EQG 560 a EQG 580. Tato označení si totiž německá automobilka na patentovém úřadu letos v dubnu zaregistrovala.

Přečtěte si také:  V Jihočeském kraji shořel první elektromobil. Pro Peugeot e-208 jel i speciální kontejner, ale naštěstí nebyl potřeba

Zda se elektrické géčko představí ještě letos nebo až v příštím roce, ale ani to, kdy jej automobilka začne prodávat, zatím není oficiálně jisté. Britský magazín carwow.co.uk ale mluví o tom, že podrobnosti už zná. Potvrzuje to, že budou dostupné dvě verze EQG 560 a EQG 580. Tvrdí také, že k dispozici bude baterie s kapacitou až 108 kWh, což má umožnit dojezd až 340 mil (544 km), což je vzhledem k očekávané aerodynamice hodně slušná hodnota. Zároveň by ale nový elektrický off-road měl být schopen zrychlit z 0 na stovku pod 5 sekund.

Podle Britů bude elektromobil, vycházející z třídy G, představen v roce 2022 a do prodeje půjde v roce 2024.