2020-mercedes-benz-eqc

Elektrický Mercedes-Benz EQC nově nabízí ještě rychlejší nabíjení

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Mercedes-Benz - 23. 11. 2020


Elektricky poháněná vozidla Mercedes-Benz se těší rostoucí oblibě. Ve třetím čtvrtletí 2020 dodala společnost zákazníkům na celém světě celkem 45 000 elektromobilů a vozidel s externě nabíjitelným hybridním pohonem. Z toho bylo jen v září 2500 vozů EQC. Mercedes-Benz nyní rozšiřuje standardní technickou výbavu modelu EQC 400 4MATIC. Tento model se bude nově dodávat s kapalinou chlazenou palubní nabíječkou o výkonu 11 kW, která výrazně zkracuje dobu nabíjení střídavým proudem. Globální výrobní síť společnosti Mercedes-Benz současně reaguje na rostoucí poptávku po příslušných akumulátorových systémech postupným zvyšováním produkčních kapacit od zahájení jejich výroby v německých a čínských závodech.

Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC vyjel na silnice v létě 2019 jako první vozidlo značky Mercedes-Benz EQ. Tento model se tak stal průkopníkem a milníkem v realizaci strategie Ambition 2039. Technické vylepšení v podobě výkonnější palubní nabíječky o výkonu 11 kW umožní (výroba od konce ledna 2021) výrazně rychlejší nabíjení modelu EQC střídavým proudem z domácí nástěnné nabíječky nebo veřejné nabíjecí stanice. Sadu akumulátorů s kapacitou 80 kWh lze tak nabít z 10 na 100 procent za 7 hodin a 30 minut, zatímco dosavadní nabíjení s výkonem 7,4 kW trvalo 11 hodin.

Ještě rychlejší nabíjení je samozřejmě možné z nabíjecích stojanů se stejnosměrným proudem. Zákazníci mohou prostřednictvím programu Mercedes me Charge komfortně a bez starostí využívat aktuálně největší síť nabíjecích stanic na světě. V současnosti je součástí této sítě více než 350 000 nabíjecích přípojek se střídavým nebo stejnosměrným proudem ve 26 zemích. Na základě jen jedné registrace mají zákazníci komfortní přístup k nabíjecím stojanům mnoha poskytovatelů, a to i v zahraničí. Zákazníci obdrží relevantní informace o ceně příslušného poskytovatele již před zahájením nabíjecího procesu – přímo ve vozidle nebo v aplikaci Mercedes me.

2020-mercedes-benz-eqc-zadek

Závod Mercedes-Benz v Brémách začlenil v květnu 2019 do probíhající výroby produkci elektromobilu EQC, který se vyrábí na stejné montážní lince jako sedany a kombi Třídy C, a také modely GLC a GLC Coupé. Akumulátory pro EQC dodává do Brém Accumotive, stoprocentní dceřiná firma společnosti Mercedes-Benz, ze svého výrobního závodu v Kamenci (u Drážďan). Od konce roku 2019 se EQC a příslušné akumulátorové systémy vyrábějí také v Číně pro tamní trh, a to konkrétně v Pekingu v rámci společného podniku Beijing Benz Automotive Co. Ltd. (BBAC). Kapacity výrobních závodů jsou od zahájení výroby postupně zvyšovány.

Rostoucí nabídka modelů Mercedes-Benz s externě nabíjitelnými akumulátory nalézá u zákazníků velmi dobrou odezvu, což dokládá nepřetržitě rostoucí vývoj jak poptávky, tak počtu objednávek. V období od července do září bylo každý měsíc dodáno více než 10 000 vozidel s možností vnějšího nabíjení. Jednalo se o první čtvrtletí s odbytem nad touto hranicí. Celkem bylo ve třetím čtvrtletí dodáno na celém světě 45 000 vozidel s externě nabíjitelnými akumulátory, z toho 2500 elektromobilů EQC v září. Globální produktové portfolio značky Mercedes-Benz zahrnuje již pět modelů elektromobilů a více než 20 modelových variant s externě nabíjitelným hybridním pohonem (verze Plug-in Hybrid).

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru