Dva youtubeři se inspirovali Top Gearem a natáčeli si divokou jízdu. Skončili bez aut, řidičáku a málem i ve vězení

Autor: Radim Plachý - Zdroj: BBC UK - Foto: Top Gear - 18. 12. 2021


Top Gear s moderátorskou trojicí Hammond, Clarkson a May se nesmazatelně zapsali do myslí všech automobilových fanoušků. Řadu z nich k lásce k autům ti tři vlastně přivedli, což je na jednu stranu prima, na druhou, jak ukazuje případ dvou youtuberů, pořádný problém.

Těmi youtubery jsou David Murray a Timur Khayrov, kteří se pořadem, respektive speciály Top Gearu, kdy moderátoři vyjížděli na různá místa, a také vyrazili na výlet. Ten jejich, na rozdíl od Top Gearu, ale moc dobře nedopadl.

Naštěstí se nikomu nic nestalo

Na cestu vyrazili z domova do severního Walesu a cestou to vzali přes tamní nejlepší silnice, které doporučoval magazín Evo. Potud bylo všechno v pořádku. Problém nastal ve chvíli, kdy se ti dva rozhodli, že cestu budou natáčet na svůj youtube kanál s názvem Vehicle Villains. A také ve chvíli, kdy zkoušeli jezdit podobě, jako moderátoři Top Gearu. Potíž je v tom, že ti mají pro natáčení silnice často uzavřeny, ovšem tito youtubeři řádili v provozu jako smyslů zbavení. Na tamních okreskách pro ně nebyl problém překračovat maximální povolenou rychlost, občas až na 180 km/h, nedodržovat veškeré předpisy, včetně manipulování s mobilem za volantem. Pro úplnost dodáme, že David Murray jel Porsche 718 Boxster, Timur zase Porsche 911 GT3.

Naštěstí pro ně i všechny, které potkali, cesta dopadla dobře. Video sestříhali a umístili na youtube. To ale také neměli dělat. Video se dostalo k tamní policii, která jej vzala jako důkaz porušování předpisů. Oba youtubeři nakonec skončili až před soudem. A tam jejich jízda nabrala úplně jiné obrátky.

Soudkyně byla přísná

Oba pány dostala do parády soudkyně Nicola Jones, která zdůraznila, že fakt, že svou jízdu k tomu všemu natáčeli, byl přitěžující okolností. Khayrov soudkyni vysvětloval, že je svým chováním zděšen, Murray zase přiznal, že to celé byla ta nejhloupější věc, jakou kdy udělal.

Soudkyně se nakonec rozhodla pro poměrně přísný trest. Oba dostali 18měsíční podmínku s odkladem na rok, 18měsíční zákaz řízení s povinností znovu absolvovat autoškolu, kterou si samozřejmě musí celou zaplatit. K tomu navíc vyfasovali pokutu 689 liber, tedy asi 50 000 Kč a 200 hodin veřejně prospěšných prací.

Mezi tím, a byl to rozumný krok, byl kanál Vehicle Villains smazán z youtube a obě Porsche prodána.

Štítky: , , , , , , ,

2 názory na “Dva youtubeři se inspirovali Top Gearem a natáčeli si divokou jízdu. Skončili bez aut, řidičáku a málem i ve vězení”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru