Dva youtubeři se inspirovali Top Gearem a natáčeli si divokou jízdu. Skončili bez aut, řidičáku a málem i ve vězení

Autor: Radim Plachý - Zdroj: BBC UK - Foto: Top Gear - 18. 12. 2021


Top Gear s moderátorskou trojicí Hammond, Clarkson a May se nesmazatelně zapsali do myslí všech automobilových fanoušků. Řadu z nich k lásce k autům ti tři vlastně přivedli, což je na jednu stranu prima, na druhou, jak ukazuje případ dvou youtuberů, pořádný problém.

Těmi youtubery jsou David Murray a Timur Khayrov, kteří se pořadem, respektive speciály Top Gearu, kdy moderátoři vyjížděli na různá místa, a také vyrazili na výlet. Ten jejich, na rozdíl od Top Gearu, ale moc dobře nedopadl.

Přečtěte si také:  18letý řidič si za jízdy vyfotil pokutu. Policisté mu za to přidali další

Naštěstí se nikomu nic nestalo

Na cestu vyrazili z domova do severního Walesu a cestou to vzali přes tamní nejlepší silnice, které doporučoval magazín Evo. Potud bylo všechno v pořádku. Problém nastal ve chvíli, kdy se ti dva rozhodli, že cestu budou natáčet na svůj youtube kanál s názvem Vehicle Villains. A také ve chvíli, kdy zkoušeli jezdit podobě, jako moderátoři Top Gearu. Potíž je v tom, že ti mají pro natáčení silnice často uzavřeny, ovšem tito youtubeři řádili v provozu jako smyslů zbavení. Na tamních okreskách pro ně nebyl problém překračovat maximální povolenou rychlost, občas až na 180 km/h, nedodržovat veškeré předpisy, včetně manipulování s mobilem za volantem. Pro úplnost dodáme, že David Murray jel Porsche 718 Boxster, Timur zase Porsche 911 GT3.

Naštěstí pro ně i všechny, které potkali, cesta dopadla dobře. Video sestříhali a umístili na youtube. To ale také neměli dělat. Video se dostalo k tamní policii, která jej vzala jako důkaz porušování předpisů. Oba youtubeři nakonec skončili až před soudem. A tam jejich jízda nabrala úplně jiné obrátky.

Soudkyně byla přísná

Oba pány dostala do parády soudkyně Nicola Jones, která zdůraznila, že fakt, že svou jízdu k tomu všemu natáčeli, byl přitěžující okolností. Khayrov soudkyni vysvětloval, že je svým chováním zděšen, Murray zase přiznal, že to celé byla ta nejhloupější věc, jakou kdy udělal.

Přečtěte si také:  Hyundai i20 N byl vyhlášen Autem roku v anketě Top Gear Awards

Soudkyně se nakonec rozhodla pro poměrně přísný trest. Oba dostali 18měsíční podmínku s odkladem na rok, 18měsíční zákaz řízení s povinností znovu absolvovat autoškolu, kterou si samozřejmě musí celou zaplatit. K tomu navíc vyfasovali pokutu 689 liber, tedy asi 50 000 Kč a 200 hodin veřejně prospěšných prací.

Mezi tím, a byl to rozumný krok, byl kanál Vehicle Villains smazán z youtube a obě Porsche prodána.

Štítky: , , , , , , ,

2 názory na “Dva youtubeři se inspirovali Top Gearem a natáčeli si divokou jízdu. Skončili bez aut, řidičáku a málem i ve vězení”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *