18letý řidič si za jízdy vyfotil pokutu. Policisté mu za to přidali další

Autor: Anina Russová -   12. 11. 2019


Ještě mokré papíry má 18letý řidič ze Slovenska, ale tamní policisté už si jej moc dobře pamatují. Vše přitom začalo docela nevinně, tedy obyčejnou pokutou za rychlost. Tu dostal během září, a ačkoliv policisté podrobnosti nesdělili, překročení rychlosti asi nebylo zanedbatelné. Řidič dostal od policie pokutu 80 eur, tedy asi 2030 Kč.

Člověk by čekal, že se z takové pokuty poučí a alespoň chvilku bude sekat latinu. Ale stal se přesný opak. Jak velí dnešní doba, mladík si pokutu vyfotil a umístil na instagram. V příspěvku ale označil slovenskou policii a přidat dva emotikony se vztyčeným prostředníčkem. No, jestli se právě tomuhle neříká provokace, pak už asi ničemu. Reakce policistů na sebe nenechala dlouho čekat.

Jestli ale čekáte, že mu v komentářích maximálně vyhubovali, pak se pletete. Protože fotka byla (asi) pořízena za jízdy, rychloměr ukazuje asi 90 km/h, policisté komentář zanechali, ale ten říkal, že řidiče další řešení přestupku nemine. A jak řekli, tak udělali.

Řidič vyfasoval dalších 40 eur, tedy asi 1000 Kč pokuty a policisté mu navíc přes jejich facebook vzkázali, že si jeho i jeho vůz dobře zapamatují. To ale možná nebude třeba, na fotce, kterou mladý řidič sdílel na instagramu je vidět, že jeho Peugeotu svítí kontrolka motoru…

Provokovat policisty je zbytečné a hloupé, o tom žádná. Jen si nejsme jisti, jak policie řidiči focení pokuty za jízdy dokázala. Ta druhá pokuta totiž byla právě za to, že během jízdy manipuloval s mobilem, což je u nás, ale i třeba na Slovensku zakázané. Kdo ale pořizoval fotku, jestli byla opravdu focena za jízdy a jak rychle řidič opravdu jel, muselo být velmi složité prokázat. U nás by to bylo tak, že by se řidič musel přiznat. Bez toho by nebylo možné ho jakkoliv pokutovat.

https://www.facebook.com/policiaslovakia/photos/a.1522428691120681/2889003367796533/?type=3&theater

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *