Dva modely Bentley musejí do servisu. Žádná banalita to opravdu není

Od Anina Russová | Zdroj: svolavacky.cz - Foto: Bentley - 9. 6. 2020


Někdy se prostě nedaří. A právě tento pocit musí mít celý automobilový průmysl. Když už po několika dlouhých týdnech skončila koronavirová krize, hned se na ní napojuje ta finanční. A podle prvních odhadů bude pro drtivou většinu výrobců opravdu náročná. Pokud odhlédneme od finančních problémů, jsou tu ještě ty technické, které zapříčiňují svolávací akce.

Před několika málo dny jsme vás informovali o velké svolávací akci, kterou vyhlásila automobilka McLaren. Není ovšem jedinou prémiovou automobilkou, která má potíže. Do servisů auta svolává také Bentley. Jde konkrétně o aktuální verze modelů Flying Spur a Continental GT. V obou případech ty problémy dle webu svolavacky.cz zapříčinilo střešní okno, které může být nebezpečné hlavně pro okolní provoz.

„Shořel mi McLaren Senna. Ano, smál jsem se, co jsem měl dělat jinýho?“

Jde o to, že v továrně špatně zalepili spoj mezi střešním oknem a karoserií, řečí expertů to znamená, že tento spoj nesplňuje specifika. A protože špatně drží, může se během jízdy střešní okno oddělit od auta a v krajní nouzi i odletět. Asi nikdo nechce, aby se na něj za jízdy řítilo střešní okno.

U obou modelů jde o kusy vyrobené v období 2. 1. 2020 – 21. 1. 2020. Automobilka samozřejmě odešle dotčeným majitelům zvací dopisy, ale v případě, že máte vůz vyrobený v tomto období, nemusíte na něj čekat. Stačí prostě dorazit do autorizovaného servisu, kde bude spoj zkontrolován a případně opraven. Zdarma samozřejmě.

Mimochodem není to poprvé, kdy Bentley auta svolává kvůli podobnému problému. Podobnou svolávací akci pořádal výrobce i v roce 2016, tehdy musely do servisů modely Bentley Flying Spur.

Do servisu musí Bentley Flying Spur: mohlo by mu totiž uletět střešní okno