2020-bentley-fyling-spur- (5)

Bentley představuje podle svých slov „celosvětově nejvyspělejší sportovní sedan z kategorie luxusních cestovních vozů“: Flying Spur. Ať již řídíte sami nebo se vezete na zadním sedadle, zbrusu nový Flying Spur nabízí jedinečnou kombinaci luxusu limuzíny a výkonu sportovního sedanu, kde se snoubí výrazný exteriér se špičkovou kvalitou i designem interiéru a nejmodernějšími technologiemi zaměřenými na potřeby zákazníka.

„Podobně jako nedávno představený Continental GT je nový Flying Spur výsledkem vývoje od čistého listu papíru a posouvá hranice technologií řemeslného zpracování na novou úroveň definující jízdní schopnosti a kultivovanost v rámci celého segmentu,“ komentuje Adrian Hallmark, předseda představenstva a ředitel společnosti Bentley Motors.

Bentley Continental GT Number 9 Edition by Mulliner slaví 100. výročí značky. Vznikne jen 100 kusů

Nový Flying Spur, jehož návrh, konstrukce a ruční výroba probíhá v anglickém Crewe, domovské lokalitě automobilky Bentley, je ukázkou schopností Bentley jedinečně aplikovat špičkové moderní technologie a hladce spojovat typicky britské řemeslné zpracování s inovativními prvky. Nenovější generace modelu Flying Spur posouvá kupředu dosavadní hranice kultivovanosti a důrazu na každý detail s cílem vytvořit ten nejdokonalejší super-luxusní sportovní sedan, jaký kdy vznikl.

Nový Flying Spur je ukázkou moderního plastického designového jazyka automobilky Bentley, zde vyjádřeného prostřednictvím elegantních a současně atletických proporcí, nejnovější generace jedinečných maticových LED světlometů s efektem broušeného křišťálu – nyní ještě zvýrazněného chromovými pouzdry – a nových zadních světel s motivem písmene ‚B‘, protažených do boků karoserie. O jedinečné osobnosti a schopnostech nového modelu Flying Spur vypovídají i nově ztvárněné 22″ disky kol.

Příď nového modelu Flying Spur poprvé v moderní epoše zdobí nově zpracovaná figurka ‚okřídleného B‘, zvedající se zpoza skvostného moderního znaku Bentley s poukazem na vzácnou kvalitu tohoto modelu.

Nová generace zhmotňující husarský kousek na poli technologií, je nejvyspělejším luxusním cestovním sedanem na současném trhu, nabízejícím celou řadu nejmodernějších technologií postavených na 48V elektronické platformě a zcela novém moderním podvozku z hliníku a kompozitů.

2020-bentley-fyling-spur- (10)

Jde o první model Bentley se systémem natáčení kol zadní nápravy, který je navíc spojen se systémem aktivního pohonu všech kol (AWD) a systémem Bentley Dynamic Ride k dosažení fenomenální ovladatelnosti a jízdních kvalit. Nové tříkomorové vzduchové odpružení dovoluje mnohem větší rozsah nastavení, od pohodlného cestování v duchu limuzíny až po sportovní úroveň s minimálními náklony karoserie – to znamená požitek z jízdy s mimořádnými schopnostmi, jaké tento segment dosud nikdy nepoznal.

Přečtěte si také:  Bentley Bentayga prošlo úpravou u Mansory. Dostalo široký bodykit z karbonu a 23" kola

Nový Flying Spur je standardně vybaven celou řadou nových systémů na podporu řízení, jako je např. asistent pro jízdu v kolonách (Traffic Assist), asistent pro jízdu ve městě (City Assist) a funkce varování pro slepý úhel výhledu. Průkopnický Bentley kromě toho staví na nejmodernější konstrukci karoserie z různých materiálů.

Srdcem nového modelu Flying Spur je zdokonalená verze proslulého dvojitě přeplňovaného agregátu Bentley 6,0 litru W12, spojeného s dvouspojkovou osmistupňovou převodovkou pro rychlejší a hladší řazení. Nová jednotka TSI dosahuje výkonu 635 koní a točivého momentu 900 Nm, zrychluje z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy a rozjede se až na 333 km/h, respektive 207 mil za hodinu.

Díky rozvoru delšímu o 130 mm se nový Flying Spur chlubí prostornou a navýsost luxusní kabinou, nabízející bezkonkurenční míru pohodlí a kultivovanosti. Kromě široké nabídky obkladů z pravé dýhy v jedno- nebo dvoubarevném provedení nabízí sedan nový typ čalounění sedadel z vroubkované kůže a jedinečný asymetrický diamantový vzor prošívání sedadel Mulliner Driving Specification – a také jednu naprostou novinku v automobilovém světě: trojrozměrný diamantový vzor prošívání kožených výplní dveří.

Moderní ruční zpracování modelu Flying Spur se kombinuje s řadou nejmodernějších technologií ke zvýšení pohodlí řidiče i cestujících a radost z cestování s tímto vozem. Kabina vozu Flying Spur je tím nejmodernějším, nejpokrokovějším a nejluxusnějším místem pro cestování, o čemž vypovídá např. digitální přístrojový panel s jemnou grafikou, jedinečný rotační středový panel (digitální dotykový displej 12,3″, skvostné analogové kruhové ukazatele, nebo pravá staromilská dýha) a dotyková obrazovka dálkového ovládání pro cestující na zadních sedadlech.

Interiér navržený speciálně pro dnešní zájemce o luxusní vůz lze dále vylepšit panoramatickým skleněným střešním oknem, táhnoucím se po celé délce střechy vozu.

Nový Flying Spur si bude možné objednat již letos na podzim a první vozy si zákazníci převezmou zkraje roku 2020.