Bentley Continental GT Aurum Edition by Mulliner: pravé zlato, kam se podíváš

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Bentley Mulliner - 3. 6. 2020


Možná byste si mysleli, že samotné vlastnictví nějakého modelu značky Bentley jednomu stačí k tomu, aby měl pocit výjimečnosti. Jenomže zákazníci jsou různorodí a často jim ani takové vlastnictví luxusního auta nestačí. A pro ty je tu třeba divize Bentley Mulliner, která z „obyčejného“ Bentley umí udělat něco navíc. Přesně jako v případě Continentalu GT, který je určen pro zákazníky na Středním východě, v Indii a Jižní Africe. Ten, který si můžete prohlédnout v galerii, byl před několika málo dny vystaven v showroomu v Dubaji.

Bentley Continental GT Number 9 Edition by Mulliner slaví 100. výročí značky. Vznikne jen 100 kusů

Jeho celé jméno je Bentley Continental GT Aurum Edition by Mulliner a vznikne pouze v počtu 10 kusů. V Dubaji se vůz ukázal v černém provedení se zlatými doplňky. A když říkáme zlatými, tak opravdu myslíme zlatými. Například 22palcová kola edice Mulliner Driving Specification jsou opravdu pozlacená. Stejně, jako detaily v interiéru. Linka, táhnoucí se přes dveře a i palubní desku je z 18karátového zlata.

Ovšem kožená sedadla už jsou zlatá jen barvou. To ale neznamená, že jsou snad méně exkluzivní. Jsou ručně čalouněna tou nejjemnější teletinou. Na koberce byla použita zlatá nit a vše k dokonalosti dotahuje do zlata laděné označení vrchní části volantu.

Pod kapotou je standardní šestilitrová jednotka W12, která pohání i běžný Bentley Continental GT. Motor je naladěn na výkon 635 koní a točivý moment 900 Nm. Maximální rychlost je 333 km/h a z klidu na 100 km/h se tahle pozlacená paráda umí rozjet za 3,6 sekundy. Cenu auta Mulliner samozřejmě nezveřejnil.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek