Když exkluzivita dostane reálné obrysy. Bentley Bacalar jako limitovaná edice pro 12 vyvolených

Autor: Anina Russová - Zdroj: Bentley - Foto: Bentley - 11. 3. 2020


Mysleli byste si, že ty největší automobilové speciality dělá Rolls-Royce? Ten rozhodně umí nabídnout velké libůstky pro ty nejnáročnější zákazníky, ale na paty mu zdárně šlape Bentley, konkrétně divize Mulliner. Ta dala vzniknout vpravdě jedinečnému vozu, který pojmenovala Bacalar.

Základem Bentley Bacalar je model Continental GT, přičemž pod kapotou je dvanáctiválec o objemu šesti litrů, jehož výkon je 569 koní a točivý moment 900 Nm. Tato síla je přes osmistupňový automat posílána na všechna čtyři kola. Zrychlení z klidu na 100 km/h zabere jen 3,5 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 322 km/h. Jakkoliv jsou to hodnoty více než zajímavé, mnohem zajímavější jsou další specifika auta. Nevěříte?

Bentley Continental GT Number 9 Edition by Mulliner slaví 100. výročí značky. Vznikne jen 100 kusů

Zlato, rýže a 5000 let staré dřevo

Bentley Bacalar je zhmotněním nedávných vizí značky, které měly ukazovat dalekou budoucnost. Jenomže Bentley se rozhodlo, že nehodlá čekat a některé prvky ze svých dřívějších vizí zhmotnilo právě už v tomto fantastickém kabrioletu.

Kromě toho ale automobilka vsadila také na prvotřídní materiály. Jemná kůže a pravé dřevo jsou v interiéru takového auta standardem. Dřevo v interiéru je staré asi 5000 let, jde konkrétně o dřevo s označením Riverwood. Pochází z východní Anglie, kde byly tyto stromy přírodně zakonzervovány v tamních rašeliništích. Mulliner k tomu všemu ale přidal pravý bronz. 

Hotovou specialitou je i lak auta. Ten je totiž obohacen o malé šupinky ryzího zlata a o popel z rýžových slupek. Z něj bylo potřeba oddělit některé složky, hlavně pak oxid křemičitý, který experti na lakování spárovali s oxidy železa. Výsledkem je speciální sloučenina, jejíž označení nejsme schopni ani interpretovat, ale zato víme, že díky této zlatorýžové kombinaci má lak auta neskutečnou sílu a hloubku.

Jen pro 12 vyvolených

Bentley Mulliner dá vzniknout jen 12 kusům modelu Bacalar. Jeden vyjde na v přepočtu 45 milionů korun, bez daně samozřejmě. Přijde vám to hodně. Pak vězte, že každé z plánovaných aut už má své majitele.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek