Do Volkswagenu 412 majitel narouboval několik částí z Porsche a výsledek je fenomenální – foto + video

Autor: Anina Russová -   23. 1. 2016


Volkswagen 412, neboli Typ 4 se vyráběl od srpna roku 1972. Šlo o hodně stylové kombi, které po celém světě sice dosáhlo slušných prodejů, ale nikdy nedosáhl na úspěchy Volkswagenu Bus nebo Beetle. O to více nás zaujala následující přestavba.

Majitel své auto sice miloval, ale také mu v krvi kolovalo DNA automobilky Porsche pro jejíž vozy měl vždy slabost. Proto se rozhodl spojit obě značky dohromady a výsledkem je fantastický Volkswagen 412 v zářivě rudé barvě, v němž Porsche v podobě motoru nejen bije pod kapotou, ale své říká i v interiéru. Ty nejdůležitější části byly implementovány především z modelu Porsche 911 série G, která se vyráběla v letech 1974 – 1977. Mluvíme tu hlavně o pohonné jednotce přeplňované dvěma turbodmychadly, brzdách a podvozku. Motor má objem 3.2 litru a propojen je s manuální pětistupňovou převodovkou z modelu 930 Turbo.

U téhle přestavby měl původní plán skončit, ale Porsche je prostě silný argument. Proto si majitel vyhlédl fantastická kola Ruf v rozměru 8×17 palců. Jenomže ty je prakticky nemožné sehnat, takže sáhl po sadě v rozměru 9×17 a 10×17 palců. S tím ale muselo proběhnout rozšíření blatníků, aby se kola na auto vůbec vešla. Když už se rozšiřovalo a upravovala se karoserie, na auto putovaly také nárazníky z Porsche 930. Celý projekt právě v této fázi získal i své jméno: VW 612 RS. A začalo se přemýšlet, co s interiérem. Nakonec padla volba na přístrojovou desku a sedačky z 996.

Co vy na to? Myslíte, že mají podobné přestavby smysl?

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *