2021-volkswagen-golf-gti-clubsport- (2)

Do servisů musí tisíce Volkswagenů. Mají problém s brzdovým pedálem

Autor: Radim Plachý - Zdroj: svolavacky.cz - Foto: Volkswagen - 18. 12. 2020


U Volkswagenu se rozhodně nenudí. Dieselgate je sice snad už zažehnána, ale poslední měsíce se zase spekulovalo o tom, že koncern nutně potřebuje šetřit, takže by mohl odprodat některé své značky. To se ukázalo jako nepravdivé, koncern jen přikročí k lehké restrukturalizaci, když přesunul Bentley pod taktovku Audi. A s dalším dnem je tu další velké téma, kterým je svolávací akce velkého počtu aut do servisů.

Nutno ale říct, že u takového automobilového kolosu, jakým koncern Volkswagen bezesporu je, nejde o nic zvláštního. Naopak je potřeba se na svolávací akci dívat tak, že vzniklý problém značka řeší ještě předtím, než přinese nějaký problém. A to je nesmírně důležité.

Svolávací akce se dle webu svolavacky.cz týká brzdového pedálu u nejnovějších verzí modelů Golf, Touran, Tiguan a T-Roc. Ne snad, že by dotčená auta nebrzdila, ale problém je ve sváru na brzdovém pedálu, který se může prakticky rozlomit.

Volkswagen potvrdil, že jde o celosvětovou akci, která se týká 38 000 vozidel, v České republice jde o 194 aut. Všechna jsou s automatickou převodovkou a v závislosti s touto závadou koncern neeviduje žádnou nehodu nebo škodu. Svolávaná auta projdou nejprve kontrolou onoho sváru, pokud bude zjištěn problém, bude pedál vyměněn. Samozřejmě na náklady značky, majitel auta nebude nic platit. Dotčení majitelé budou automobilkou sami kontaktováni a pozváni k návštěvě servisu.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru