2021-bmw-m4-coupe- (1)

BMW svolává do servisu jeden model M4 Coupé. Přidá se ještě dvacítka M2. Mohou mít problémy s palivem

Autor: Anina Russová - Zdroj: nhtsa.gov - Foto: BMW - 2. 12. 2020


Velmi špatný den měl pracovník výrobní linky značky BMW, který si nevšiml, že všechno nejde tak, jak má. Výsledkem je celkem nezvyklá svolávací akce, která se týká jen amerického trhu a v prvé řadě jen jediného modelu BMW M4 Coupe. Spolu s ním musí do servisů ještě dvacet modelů BMW M2. Všechna tato auta prošla jednou výrobní linkou a všech se bohužel týká poměrně závažná závada, která může vést až k požáru.

Nutno ale říct, že automobilka si možného problému všimla ještě předtím než k nějakému požáru nebo problému vůbec došlo. Vlastně tedy využívá svolávací akci přesně k tomu, k čemu jsou určeny. Tedy k nápravě možného problému, který ale ještě nic nepůsobil. Paradoxně tedy ideální stav.

A o co tedy jde? Celkem 21 vozů musí do servisu proto, že během výroby nebyly na lince instalovány tlumící komponenty do vstřikovačů paliva. Ty se používají pro snížení vibrací a bez nich by se mohlo stát, že se palivová soustava poruší, přičemž by se v tu chvíli palivo mohlo dostat tam, kam nemá, hlavě do blízkosti rozpálených dílů. A právě kontakt paliva s horkými vnitřnostmi auta by mohl vést k požáru, čemuž se BMW snaží vyhnout.

BMW-M2-Competition-M-Performance-Parts
BMW M2 Competition s díly M Performance Parts

Problém zjistil jeden z pracovníků montážní linky BMW už 15. října a byl okamžitě vyřešen. Žádných dalších modelů se netýká. Dotčené vozy budou v servisu samozřejmě opraveny zdarma. Podle amerického národního řadu pro bezpečnost v dopravě, jde konkrétně o M4 Coupé vyrobenou 17. března 2020 a modely M2, které byly vyrobeny mezi 23. červnem a 14. říjnem letošního roku. Majitelé vozidel už byli informováni a do servisů by měli postupně najíždět v druhé polovině prosince.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru